Ավելացել են միայն ՀՀԿ-ի քվեները 05/10/2013 17:08 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր` մայիսի 10-ին, ավարտվել են Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի աշխատանքները:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված ժամանակահատվածում՝ մայիսի 7-ից 10-ը, ընդհանուր առմամբ 97 ընտրական տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի աշխատանքների ավարտին թվով 47 տեղամասերի արդյունքներում կողմ ձայների որևէ փոփոխություն չի գրանցվել:
Մնացած 50 ընտրական տեղամասերում գրանցված ոչ էական փոփոխությունների արդյունքում «Օրինաց երկիր» կուսակցությանը կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թիվը նվազել է 1-ով, «Առաքելություն» և «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցություններինը՝ 2-ականով, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությանը՝ 23-ով, «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքինը՝ 11-ով, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությանը 6-ով:

Пересчет бюллетеней прибавил “республиканцам” и отнял у всех остальных политических сил голоса 05/10/2013 17:28 | Актуальная тема
Сегодня 10 мая завершился пересчет бюллетеней по итогам голосования на выборах в Совет старейшин Еревана.
Как сообщили “Фактинфо” в пресс-службе ЦИК, в установленные Избирательным кодексом сроки – с 7 мая по 10 мая - по итогам пересчета бюллетеней на 47 из 97 избирательных участков не было зафиксировано изменений.
В остальных 50 избирательных участках были зафиксированы незначительные изменения: число бюллетеней избирателей, проголосовавших за партию “Страна закона” поредело на 1, “Аракалетюн” и АРФД – на 2, “Процветающую Армению” – 23, блок “Барев, Ереван - на 11 и Армянский национальный конгресс - на 6.