Տաշքենդի մոտակայքում գտել են հանված երիկամներով երկու անչափահասների մարմիններ 05/08/2013   18:26  |  Միջազգային լրահոս
Մայիսի  4-ին` շաբաթ օրը, Տաշքենդի մոտակայքում` ռուսական դպրոցներից մեկի մոտ, հայտնաբերվել են 12-13 տարեկան տղաների մարմիններ, որոնց երիկամները կտրված հանված են եղել:
Դպրոցականներին առևանգել են նախօրեին: Նախնական տվյալներով անչափահասներին սպանել են դպրոցից հեռու, իսկ հետո նրանց մարմինները տեղափոխել են դպրոցի շենքի մոտ: «newsru.co.il» կայքը, հղում անելով «Fergana.news»-ին, նշում է, որ ըստ  Չիրչիկի բնակիչների` քաղաքում տեր ու տնօրինություն են անում ոստիկանական հատուկ ծառայությունները, որոնք «որսում են ում որ պատահի»:
Իսկ մինչ այդ, հանցագործների հետքերը գտնել չի հաջողվում: Չիրչիկն  Ուզբեկստանում ձեռք է բերել հանցավորության բարձր մակարդակ ունեցող բնակավայրի անփառունակ համբավ:

Под Ташкентом обнаружены тела двух школьников с вырезанными почками 05/08/2013   19:33  |  Международные новости
В субботу, 4 мая, в городке Чирчик, расположенном в Ташкентской области Узбекистана, возле одной из русскоязычных школ, были обнаружены тела двух подростков 12-13 лет с вырезанными почками.
Накануне школьники были похищены. По предварительным данным, подростков убили далеко от школы, а затем привезли их тела к зданию учебного заведения. Об этом сообщает "Фергана.news", ссылаясь на слова жителей Чирчика.
Информагентство также сообщает, что до сих пор на след преступников выйти не удалось. Город Чирчик печально известен в Узбекистане высоким уровнем преступности.