41 ընտրատեղամասերում վերահաշվարկն ավարտված է 05/08/2013   14:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի վերաբերյալ ստացված դիմումների հիման վրա այսօր ժամը 13-ի դրությամբ ամբողջությամբ ավարտվել են թ.թ. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ընտրատարածքների թվով 10 ընտրատեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի աշխատանքները: Նախօրեին վերահաշվարկ էր իրականացվել 31 ընտրատեղամասերում:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, ինչպես և նախօրեին, այսօր ևս 10 ընտրական տեղամասերի քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկի աշխատանքների ավարտին կողմ ձայների որևէ էական փոփոխություն չի գրանցվել:
Մասնավորապես, «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքին կողմ քվեարկած քվեաթերթիկների թիվը չի փոխվել, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թիվն ավելացել է 2-ով, «Բարգավաճ Հայաստան», «Օրինաց երկիր», «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցություններինը՝ 1-ականով, իսկ «Առաքելություն» կուսակցությանը կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թիվը նվազել է 2-ով, «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցությանը՝ 4-ով:
Վերահաշվարկի աշխատանքները շարունակվում են: Համաձայն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի` վերահաշվարկ իրականացնելու վերջնաժամկետը մայիսի 10-ի ժամը 14.00-ն է: Վերահաշվարկ իրականացնելիս ընտրական հանձնաժողովն աշխատում է առանց հանգստյան օրերի` ժամը 9.00-ից մինչև 18.00-ը:

Завершился пересчет бюллетеней на 41 избирательном участке: результаты голосования не претерпели серьезных изменений 05/08/2013 16:19 | Лента новостей
Пересчет бюллетеней по итогам голосования на выборах в Совет старейшин Еревана на 10 участках избирательных округов № 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 завершился. Ранее пересчет был проведен на 31 избирательном участке. Об этом сообщила пресс-секретарь Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Армении Эрмине Арутюнян.
Э. Арутюнян отметила, что сегодня, как и впрочем, в предыдущие дни, в результате пересчета не было зафиксировано существенных изменений.
В частности, в результате пересчета голосов на 10 избирательных участках количество бюллетеней в пользу союза партий «Здравствуй, Ереван» не претерпело изменений. Число проголосовавших в пользу Республиканской партии Армении (РПА) увеличилось на 2, а партиям “Армянский национальный конгресс”, “Страна закона”и “Процветающая Армения” досталось еще по одному голосу. АРФ “Дашнакцутюн” в результате пересчета заручилась поддержкой еще 4-х избирателей.
В соответствии с Избирательным кодексом Армении последний срок проведения пересчета голосов истекает в 14.00 10 мая. Избирательная комиссия будет работать без выходных с 9.00 до 18.00.