16-ամյա տղան ավտոբուսի ուղևորուհուն բռնաբարել էր թմրանյութերից կախվածության պատճառով 05/08/2013   11:31  |  Միջազգային լրահոս
Ավտոբուսում կնոջը բռնաբարելու մեջ կասկածվող անձը ձերբակալվել է: Նա Ռիո-դե-Ժաներոյի ոստիկանություն է ներկայացել մեղայականով:
Իրավապահների տվյալներով՝ 16-ամյա կասկածյալը հայտարարել է, որ ափսոսում է կատարվածի համար և, որ հանցանքը կատարել է թմրանյութերից իր կախվածության պատճառով:
Հղում անելով Բրազիլական ոստիկանությանը՝ «BBC»-ն նշում է, որ հանցանքը գործելու պահին կասկածյալը կնոջն անընդհատ պահել է ատրճանակի սպառնալիքի տակ: Նա նաև թալանի է ենթարկել հանրային տրանսպորտի այլ ուղևորների:
Այս դեպքը տեղի է ունեցել Ռիո-դե-Ժաներոյում մեկ այլ՝ միկրոավտոբուսում արտասահմանցի զբոսաշրջուհու դաժան բռնաբարարությունից մեկ ամիս անց:

Рио: 16-летний бразилец, подозреваемый в жестоком изнасиловании женщины в автобусе, сдался полиции 05/08/2013   12:37  |  Международные новости
“Бразилец, подозреваемый в изнасиловании женщины в автобусе в Рио-де-Жанейро, сдался в руки полиции”, - передает BBC.
Агентство, ссылаясь на данные полиции, пишет, что 16-летний подозреваемый заявил, что сожалеет о преступлении и совершил его только из-за своей зависимости от кокаина.
Во время преступления подозреваемый держал женщину под дулом пистолета. Он также ограбил других пассажиров, сообщила полиция.
Этот инцидент произошел спустя месяц после того, как другая женщина - иностранная туристка - также была жестоко изнасилована в микроавтобусе в Рио-де-Жанейро.
Оба случая вызвали большой общественный резонанс в Бразилии, где в 2014 году пройдет чемпионат мира по футболу, а в 2016 - летние Олимпийские игры.