«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Իմ օրոք Ներսիկը բիզնեսով չէր զբաղվում» 05/07/2013   09:07  |  Մամուլ
Թերթի թղթակիցը ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին հարցեր է ուղղել, երբ նա մայիսի 5-ին թիվ 10/20 ընտրատեղամասում եկել էր քվեարկության:
Ի թիվս այլ հարցերի թղթակիցը հարցրել է Գյումրիի դեպքերի մասին, որին ՀՀ նախկին ոստիկանապետը պատասխանել է. «Ի՞նչ ա եղել, արտառոց ոչ մի բան չեմ տեսնում: Սովորական մի հատ խուլիգանական դրսևորում էր: Անունն ուզում եք «կլան» դրեք, ուզում է «մաֆիոզ խմբավորում» դրեք»:
Իսկ այն հարցին, թե արդյոք նրա ղեկավարման տարիներին այդ կլանները չկային, Ա.Սարգսյանը պատասխանել է. «Հիմա որ ասեմ չկային, նոր ծնվեցին, սուտ կլինի: Էն ժամանակ էլ կային, պարզապես դրսևորում չի եղել, համապատասխան պայքարն էլ էն ձևով չի եղել»:
Թղթակիցը Ա.Սարգսյանին նաև հարցրել է, թե ինչ է մտածում Ն.Նազարյանի` բիզնեսով զբաղվելու մասին, ինչին ի պատասխան նախկին ոստիկանապետն ասել է. «Իմ ժամանակ Ն.Նազարյանը բիզնեսով չէր զբաղվում: Բիզնեսը հավատարմագրով հանձնել էր որդուն, որն օրենսդրությամբ արգելված չէ»:
09:01 07/05/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ատրճանակով աղջիկ»
08:49 04/05/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Սիրիահայ Ռուբինը Հալեպից գաղթածներին 10-15 հազար դրամով հայաստանցի մարմնավաճառ էր մատակարարում»
08:39 04/05/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Չի ցանկացել սահմանագոտոււմ ծառայել»
10:45 03/05/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: «Թրաֆիքինգի գործով ծանր պատժաչափեր ստացան»
10:33 03/05/2013  |  Մամուլ«ԱՌԱՎՈՏ»: «13 տարեկանում Իսպանիա մեկնած վանաձորցու նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել»
09:07 03/05/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «ԱՄՆ-ում 51-ամյա Վրեժ Զադուրյանը սպանության մեղադրանքով դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման»
08:52 03/05/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Աբովյանի «Լիլիթ» հյուրանոցն իրականում պոռնկատուն էր` տարբեր նախասիրությամբ սեփական մարմնավաճառներով»

“Грапарак”: ”Алик Саргсян заявил, что в бытность его главой Полиции Еревана Нерсик Назарян не промышлял бизнесом” 05/07/2013 10:17 | Пресса
Корреспондент газеты побеседовал с бывшим главой Полиции Армении в ходе его посещения 5 мая избирательного участка N10/20.
Корреспондент поинтересовалась у экс-начальника Полиции относительно его позиции в связи инцидентами в Гюмри. А. Саргсян ответил, что ничего из ряда вон выходящего не видит. “Обычное хулиганство. Хотите назовите это “кланом”, хотите именуйте “мафиозной группировкой”.
На вопрос, не существовали ли эти “кланы” в период пребывания его на посту главы Полиции РА, А. Саргсян заявил: “Сказать, что их не было, что вдруг вылупились, будет неправильно. Они и тогда существовали, только себя особо не проявляли, да и методы борьбы были иные”.
Корреспондент также спросил что экс-начальник Полиции думает о предпринимательской деятельности Н. Назаряна, на что А. Саргсян ответил, что в бытность его главой Полиции Нерсик Назарян не промышлял бизнесом. Его бизнес по доверенности был передан его сыну, что не воспрещается законом.