Մոուրինյուն 15,5 մլն դոլար կստանա «Չելսիում» 05/03/2013 14:43 | Մարզական
Բրիտանական «Դեյլի մեյլի» հաղորդմամբ, Ժոզե Մոուրինյուն «Չելսիի» ղեկավարության հետ համաձայնեցրել է անձնական պայմանագրի մանրամասները:
Աղբյուրի համաձայն, լոնդոնյան ակումբում պորտուգալացու տարեկան աշխատավարձը լինելու է 15,5 մլն դոլար: Բացի այդ, «Չելսին» 18,5 մլն ամերիկյան դրամ կվճարի Մոուրինյուի ներկայիս ակումբին՝ Մադրիդի «Ռեալին», որպեսզի վերջինս ժամանակից շուտ խզի նրա հետ պայմանագիրը: Ակնկալվում է, որ անգլիական թիմի ղեկը Մոուրինյուն պաշտոնապես կստանձնի հուլիսի 1-ից, իսկ նրա գլխավորությամբ առաջին խաղը լոնդոնցիները կանցկացնեն ասիական մրցաշրջագայության ընթացքում՝ հուլիսի 17-ին Թայլանդում: Հիշեցնենք, որ 2004-08 թթ. Մոուրինյուն արդեն գլխավորել է «Չելսին», որի հետ դարձել է Անգլիայի կրկնակի չեմպիոն, նվաճել երկրի Լիգայի գավաթը և սուպերգավաթը:

Главный тренер ФК "Реал Мадрид" Жозе Моуринью договорился с “Челси” об условиях контракта 05/03/2013   15:36  |  Спорт
Главный тренер испанского футбольного клуба "Реал" /Мадрид/ Жозе Моуринью дал согласие на заключение контракта с английским "Челси" на встрече с руководством команды в Лондоне. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на британскую газету "Дэйли мэйл".
По информации источника, зарплата португальского специалиста составит 15,5 млн долларов. Кроме того, "Челси" выплатит "королевскому" клубу компенсацию в размере 18,5 млн долларов за досрочное расторжение соглашения с наставником.
Как сообщают британские СМИ, Моуринью возглавит английскую команду 1 июля, о чем будет объявлено официально. Первым матчем "Челси" под руководством нового тренера станет игра в рамках азиатского турне в Таиланде 17 июля.
Португальский специалист возглавлял лондонский клуб с 2004 по 2007 год, с которым дважды выиграл чемпионат Англии, Кубок лиги, а также Суперкубок страны.