«Մայամի» հյուրանոցային համալիրը՝ պոռնկության որջ 05/03/2013 16:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Հիմնադրման օրվանից «Մայամի» հյուրանոցային համալիրն օգտագործվել է որպես պոռնկանոց։ Համենայն դեպս, այն մշտապես տրամադրվել է մարմնավաճառներին՝ պոռնկությամբ զբաղվելու համար։
«Մայամի» հյուրանոցային համալիրը գտնվում է Երևան քաղաքի Արտաշիսյան 44 հասցեում, որը հիմնադրել է Վոլոդյա Ավայանը 1999թ.և փաստացի ղեկավարել այն: Հիմնադրման օրվանից «Մայամի» հյուրանոցային համալիրում որպես փոխտնօրեն է աշխատել Վ.Ավայանի եղբորորդին՝ Ջոնիկ Ավայանը։ Քրեական գործի նյութերի համաձայն, վերջինս իր հորեղբոր հետ նախնական համաձայնությամբ, հյուրանոցային համալիրը տրամադրել է նշված հյուրանոցի բակում կանգնած մարմնավաճառներին՝ պոռնկությամբ զբաղվելու համար` ապահովելով մարմնավաճառների անվտանգությունն ու վերջիններիս պոռնկությամբ զբաղվելուն պայմաններ ու պարագաներ:
Ավելին, պարզվում է մարմնավաճառները հաճախորդների հետ պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել հենց Ջ. Ավայանին պատկանող «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայում։ Մասնավորապես, 2010թ. հունիս ամսից մինչև 2012թ. փետրվարի 8-ն ընկած ժամանակահատվածում նրա ավտոմեքենան կայանել է Երևան քաղաքի Արտաշիսյան 44 հասցեում գտնվող «Մայամի» հյուրանոցային համալիրի բակում և թույլատրել մարմնավաճառներից` յուրաքանչյուրին 5000 ՀՀ դրամ վարձատրության դիմաց, նստել ավտոմեքենայի մեջ եւ հաճախորդների հետ պոռնկությամբ զբաղվելու շուրջ պայմանավորվածություն ձեռք բերելուց հետո «Մայամի» հյուրանոցային համալիրում զբաղվել պոռնկությամբ` գույքային օգուտ ապահովելով Վ. Ավայանի համար:
Կատարած հանցավոր արարքների համար Վոլոդյա և ՋոնիկԱվայանները ներգրավվել են որպես մեղադրյալ և նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 262-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 5-րդ կետերով և որպես խափանման միջոց է կիրառվել անձնական երաշխավորություն:
Նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազը հաստատել է գործով մեղադրական եզրակացությունը և քրեական գործն ուղարկվել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարան:

В Ереване гостиничный комплекс “Майами” оказался секс-притоном 05/03/2013   20:54  |  Лента новостей
С первого дня своего основания гостиничный комплекс “Майами” был на самом деле публичным домом. По крайней мере, отель всегда предоставлялся представительницам древнейшей профессии для занятия проституцией.
Гостиничный комплекс “Майами” расположен на улице Арташисяна 44. Его основал Володя Аваян в 1999г. Со дня его основания, там работал племянник В. Аваяна - Джоник Аваян. Согласно материалам уголовного дела, он по предварительному сговору со своим дядей предоставлял отель проституткам, стоящим во дворе гостиницы и отвечал за их безопасность,создавая им все условия для занятия проституцией.
Более того, выяснилось, что проститутки договаривались с клиентами прямо в принадлежащей Дж. Аваяну машине марки “BMW”. В частности, в период с июня 2010г. до 8 февраля 2012г. он парковал свой автомобиль во дворе отеля и позволял блудницам за 5000 драмов садиться в машину и договариваться с клиентами. После того, как договоренность была достигнута, пара отправлялась в гостиничный номер предаваться любовным утехам, тем самым обеспечивая В. Аваяну имущественную выгоду.
За содеянное Володе и Джонику Аваяну предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного пп.1 и 5 ч. 2ст. 262 УК РА. В отношении них избрана мера пресечения в виде личного поручительства.
Прокурор Шенгавитской области, осуществляющий надзор за предварительным следствием, утвердил обвинительное заключение и направил уголовное дело в суд общей юрисдикции административного района Шенгавит.