Դանակահարություն Երևանում 05/02/2013 16:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 1-ին, ժամը 16.30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության է դիմել 1981 թ. ծնված Արտակ Մ.-ն և հայտնել, որ վնասվածքները ստացել է անհայտ անձի կողմից դանակահարվելու հետևանքով:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 14.00-ին, Թումանյան փողոցի թիվ 16 շենքի մոտ, վիճաբանության ժամանակ, անհայտ անձը դանակով հարվածներ է հասցրել Արտակ Մ.-ին:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Արտակ Մ.-ին վնասվածքները պատճառել է 1963 թ. ծնված Վահան Բ.-ն, որը նույն օրը, ժամը 22.00-ին, Թումանյան փողոցի թիվ 12 շենքի մոտից բերման է ենթարկվել բաժին և խոստովանել կատարվածը՝ ներկայացնելով հանցագործության գործիք գաղտնի փականով դանակը:

Поножовщина в центре Еревана: 50-летний мужчина порезал незнакомца 05/02/2013   17:25  |  Лента новостей
1 мая в 16.30 из больницы в Центральное отделение Полиции РА поступило сообщение о том, что с телесными повреждениями к ним за медпомощью обратился Артак М. 1981 года рождения и заявил, что неизвестный нанес ему ножевое ранение.
Прибывшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в 14.00 возле дома по адресу ул. Туманяна 16 во время потасовки, неизвестный пырнул ножом Артака М.
Благодаря предпринятым сотрудниками Полиции оперативно-розыскным мероприятиям удалось установить, что ранение Артаку М. нанес Ваан Б. 1963 года рождения, который в тот же день в районе 22.00 был подвергнут приводу в полицейское отделение. Он признался в содеянном и сдал орудие преступления- нож с запирающим замком.