«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Չի ժխտել» 05/01/2013   09:20  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է նախօրեին տարածված այն տեղեկությանը, համաձայն որի` ՀՔԾ-ում բարձրաստիճան ոստիկանների գործով հարուցվել է քրեական գործ:
Այդ կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանապետ Վ.Գասպարյանը «Առավոտ»-ին ասել է. «Ոստիկանությունն ունի իր գործառույթները, ունի նյութեր, որոնք գտել է նպատակահարմար, որպեսզի փոխանցի ՀՔԾ-ին, որովհետև մեր սուբյեկտների` ոստիկանների հետ կապված տեղեկություններ կան, և մենք տրամադրել ենք հատուկ քննչական ծառայությանը»:
Թղթակցի հարցին, թե Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ն.Նազարյանի անվան կողքին շրջանառվում է նաև Շիրակի մարզի ոստիկանապետ Կ.Բաբկեխյանի անունը, ոստիկանապետը պատասխանել է. «Կոնկրետ նշեմ` պարոն Բաբակեխյանի և Ներսիկ Նազարյանի համար մենք նման հայտարարություն չենք արել, իսկ գործը գտնվում է հատուկ քննչական ծառայության վարույթում: Ես ոչ միայն իրավասու չեմ շեղվելու մանրամասներ ասելու, այլև` ենթադրություններ անելու: Ես, այնուամենայնիվ, ոստիկանապետն եմ, այլ ոչ թե քննիչ, և իմ վարույթում չի գտնվում: Միայն ասեմ, որ մեր երկրում ոչինչ երբեք չի լինում թաքցնել»:

“Жоговурд”: “В нашей стране ничего не утаишь – Владимир Гаспарян” 05/01/2013 10:32 | Пресса
Газета обратилась к ранее распространенной информации о том, что в Специальной следственной службе Армении было возбуждено уголовное дело в отношении высокопоставленных чиновников Полиции.
В этой связи глава полиции Армении В. Гаспарян сообщил газете “Аравот”, что “Полиция выполняет свои функции, располагает материалами, которые нашла целесообразным передать Специальной следственной службе, так как в них содержатся сведения о полицейских, и мы предоставили их ССС”, - цитирует слова В. Гаспаряна газета.
На вопрос корреспондента, что вместе с именем Н. Назаряна фигурирует также имя главы Ширакской полиции Карена Бабакехяна, В. Гаспарян ответил: “Отмечу, что мы не делали подобных заявлений о господине К. Бабакехяне и Нерсике Назаряне. Дело находится в производстве Специальной следственной службы. Сообщать о деталях и строить предположения вне моей юрисдикции. Я – глава Полиции, а не следователь, и дело собственно находится не в моем производстве. Я лишь отмечу, что ничто в нашей стране не удается утаить”, - пишет газета со ссылкой на главу Полиции Армении.