Արմավիրում կարագի փոխարեն սփրեդի մատակարարումը զանգվածային է եղել 05/01/2013   16:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիր մարզում մանկապարտեզին կարագի փոխարեն սփրեդ մատակարարելու թվով երրորդ գործը ընդամենը օրեր առաջ ներկայացրեցինք, սակայն այսօր նշված դատական գործերին գումարվեց ևս մեկը: Այս գործը նույնպես քննության կառնի Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը:
Անհատ ձեռնարկատեր Վերգինե Ասատրյանը 2011-2012թթ.-ներին յուրաքանչյուր տարի մատակարարման պայմանագիր է կնքել Արմավիրի մարզի Գեղակերտ համայնքի «Փարաքարի մանկապարտեզ» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Նեկտար Սարդարյանի հետ, որով պարտավորվել է պայմանագրում նշված ժամկետում մանկապարտեզին մատակարարել անհրաժեշտ սննդամթերք, այդ թվում նաև կարագ:
Պարզվում է, որ Վ. Ասատրյանը սպառողին խաբելու դիտավորությամբ կարագի փոխարեն մանկապարտեզին նշված տարիների ընթացքում, տարբեր գներով մատակարարել է խոշոր չափերի հասնող` ընդհանուրը 619800 ՀՀ դրամ արժողության 293կգ սփրեդ:
Վերգինե Ասատրյանը մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 212-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:

В Армавирской области частница “сплавила” детсаду спред под видом сливочного масла 05/01/2013 17:11 | Лента новостей
К трем судебным делам о поставках спреда под видом сливочного масла прибавилось еще одно. Это дело также поступило в производство суда общей юрисдикции Армавирской области.
Частный предприниматель Вергине Асатрян в 2011-2012гг. ежегодно заключала с директором ГНКО “Детский сад Паракара” общины Гехакерт Армавирской области договор о поставках, согласно которому она обязалась поставлять необходимые продукты, в том числе и сливочное масло.
Выяснилось, что В. Асатрян вместо сливочного масла в течение этого времени сбыла детсаду 293 кг. спреда общей стоимостью 619800 драмов.
Вергине Асатрян обвиняется в совершении деяния, предусмотренного п.1 ч. 2 ст. 212 Уголовного кодекса РА. В отношении нее избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.