Երևանում մայիսի 1-ից կգործարկվի նոր արագաչափ 04/29/2013 15:34 | ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում են Երևան քաղաքում երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները: Մասնավորապես, 2013 թվականի մայիսի 1-ից գործարկվելու է Երևան քաղաքի Սարալանջի փողոցում (Սարի թաղ թաղամաս) նոր տեղադրված երթևեկության արագության նկատմամբ վերահսկողության արագաչափ սարքը:
Ճանապարհային ոստիկանությունը նաև տեղեկացնում է, որ ճանապարհի տվյալ հատվածում երթևեկության համար թույլատրելի առավելագույն արագությունը 40 կմ/ժ է:
Բացի այդ շարունակվում են նաև Երևան քաղաքում երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման տեսախցիկների տեղադրման աշխատանքները:
Մասնավորապես, 2013 թվականի մայիսի 1-ից գործարկվելու են Երևան քաղաքում նոր տեղադրված երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման տեսախցիկները, որոնք տեղակայված են Տերյան և Հին Երևանցու փողոցների խաչմերուկում (Հյուսիսային պողոտա):

В Ереване с 1 мая будут задействованы новые индикаторы скорости 04/29/2013   15:54  |  Лента новостей
Дорожная полиция сообщает, что продолжаются работы по контролю за дорожным движением и установке спидометров, фиксирующих нарушения правил дорожного движения на дорогах межгосударственного значения. В частности, с 1 мая 2013г. будут установлены на улице Сараладжа(кв. Сари-Тах).
Дорожная полиция также сообщает, что в данном участке дороги максимально допустимая скорость движения – 40км/ч.
Кроме того, продолжаются работы по контролю за дорожным движением и установке спидометров, фиксирующих нарушения правил дорожного движения на дорогах Еревана.
В частности, с 1 мая 2013г. будут введены в эксплуатацию новые видеокамеры, которые установлены на пересечении улиц Терьяна и Ин Ереванцу(Северный проспект).