Առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն «Արցախբանկից» 04/27/2013   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Արցախբանկ» ՓԲԸ-ից հափշտակվել է առանձնապես խոշոր չափերի հասնող շուրջ 146.860.000 ՀՀ դրամ գումար, որով բանկին ընդհանուր առմամբ պատճառվել է 144.081.000 ՀՀ դրամի գույքային վնաս։
Ըստ մեղադրանքի՝ «Արցախբանկ» ՓԲԸ-ի կենտրոնական մասնաճյուղի ոսկերիչ-փորձագետ Լևոն Նալբանդյանը «Արցախբանկ» ՓԲԸ-ից խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերի գույք հափշտակելու միասնական դիտավորությամբ 132 անձանց անվամբ իբրև 583, 750, 900 և 958 հարգի ոսկյա զարդեր գնահատել և գրավադրել է ընդհանուրը 2.779.000 ՀՀ դրամ արժողությամբ 375 հարգից ցածր հարգի, ոչ թանկարժեք մետաղների համաձուլվածքից և արծաթից պատրաստված զարդեր:
Լևոն Նալբանդյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի  3-րդ մասի առաջին կետով՝ առանձնապես խոշոր չափերի խարդախություն, և 325-րդ հոդվածի առաջին մասով՝ փաստաթղթեր կեղծելը: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Գործը մակագրվել է Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Լևոն Ավետիսյանին:

Из-за мошеннических действий своего сотрудника “Арцахбанк” не досчитался свыше 144млн. драмов 04/27/2013 14:34 | Лента новостей
В “Арцахбанке” совершено хищение в особо крупном размере. Сумма достигает примерно 146.860.000 мнл. драмов. В итоге банку был нанесен имущественный вред в размере 144.081.000млн. драмов.
Согласно обвинению, эксперт- контролер центрального филиала ЗАО “Арцахбанк” Левон Налбандян с целью умышленного хищения чужого имущества в особо крупном размере под именами 132 граждан заложил под видом золотых украшений 583, 750, 900 и 958 проб изделия, изготовленные из сплава серебра и недрагоценных металлов ниже 375 пробы общей стоимостью 2.779.000 драмов.
Левону Налбандяну предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного п.1ч. 3ст. 178 УК РА – “мошенничество в особо крупном размере” и ч. 1ст. 325 УК РА – “подделка документов”. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Дело будет рассматриваться в суде административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством Левона Аветисяна.