«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Դատարանը հնդկական կինո չէ» 04/27/2013   11:10  |  Մամուլ
Պ.Հայրիկյանի դեմ մահափորձի գործով կալանավորված Վ.Սեդրակյանի փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանը, ինչպես նաև այդ գործով մյուս մեղադրյալներ Խ.Պողոսյանի և Ս.Հարությունյանի հարազատները զարմանում են ԱԱԾ-ի կողմից դատարան ներկայացված մեղադրական եզրակացության վրա: Այս մասին է գրում թերթը և հավելում, որ ԱԱԾ քննչական վարչության կողմից 3 ամիս շարունակ քննված  քրեական գործի մեղադրական եզրակացության մեջ անհասկանալի դրույթներ շատ կան:
Սեդրակյանի փաստաբան Ա.Սիրունյանի հետ զրուցել է թերթի թղթակիցը: Ա.Սիրունյանը մասնավորապես նշել է, որ իրենք դեռ չեն ստացել մեղադրական եզրակացությունը և միաժամանակ հայտնել. «Ես Ձեզ հարց եմ տալիս, 1000 դոլարով զե՞նք է լինում, լավ էլի: Ու ընդհանրապես, նման բան չի եղել»:
23:05 23/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊ.Հայրիկյանի սպանության փորձի գործը մակագրվել է դատավոր Գագիկ Պողոսյանին
16:16 23/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊ.Հայրիկյանի մահափորձի գործն արդեն դատարանում է
10:11 23/04/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ»: «Նախաքննությունն ո՞ւր է տարել Հայրիկյանի դեմ մահափորձի հետքերը»

“Жоговурд”:”Суд – это Вам не индийское кино” 04/27/2013   11:41  |  Пресса
Адвокат Вардана Седракяна, заключенного под стражу по обвинению в организации покушения на Паруйра Айрикяна Александр Сирунян, а также родственники остальных обвиняемые по этому делу Х. Погосяна и С. Арутюняна удивляются представленному в суд обвинительному заключению СНБ. Об этом пишет газета и отмечает, что в обвинительном заключении по делу, расследуемому почти 3 месяца следственным отделом службы нацбезопасности,  наличествует множество непонятных положений.
Корреспондент газеты побеседовал с адвокатом Седракяна. Сирунян, в частности, отметил, что они еще не получали обвинительного заключения, и в то же время заявил, что “Я к Вам обращаюсь с вопросом, за 1000 долларов, можно приобрести оружие? Да ну Вас. И вообще ничего подобного не происходило”.