«Լուսակերտի տոհմային ֆաբրիկա»-ի տնօրենի գործը՝ ՀՔԾ-ում 04/25/2013   14:16  |  Քրեական խրոնիկոն
«Լուսակերտի տոհմային ֆաբրիկա» ՍՊԸ տնօրեն Արթուր Եփրեմյանի կողմից կեղծ փաստաթուղթ կազմելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է, գործով մեղադրյալներ չկան: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին այսօր հայտնեցին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից:
2012թ. մարտի 30-ին ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Կոտայքի մարզի Արզական գյուղի բնակիչ Արամ Պետրոսյանի դիմումի հիման վրա, 2013թ. հունվարի 24-ին քրեական գործն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն:
Մամուլի հրապարակումների համաձայն՝ Կոտայքի մարզի Արզական գյուղի բնակիչ, մատակարար Արամ Պետրոսյանը հայտարարությամբ դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն և ոստիկանության Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն՝ հայտարարելով Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա ՍՊ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ա.Եփրեմյանի կողմից կեղծ պայմանագրերով, դրամարկղային ելքի օրդերի կազմման միջոցով իրեն 193000000 ՀՀ դրամի փոխառություն տալու մասին:

ССС Армении займется расследованием дела в отношении гендиректора “Лусакертской птицефабрики” 04/25/2013 15:09 | Криминальная хроника
В Специальной следственной службе продолжается предварительное расследование уголовного дела по факту составления поддельного документа директором ООО “Лусакертская племенная фабрика” Артуром Епремяном. В деле пока нет обвиняемых. Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщили в ССС Армении.
30 марта 2012г. в следственном отделе полиции Котайкской области было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 325 УК РА, на основании заявления жителя села Арзакан Котайкской области Арама Петросяна. 24 января 2013г. уголовное дело было направлено в Специальную следственную службу.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, житель села Арзакан Котайкской области Арам Петросян обратился с заявлением в ССС Армении и в Главное управление по борьбе с организованной преступностью, где рассказал, что генеральный директор ООО “Лусакертская племенная птицефабрика” А. Епремян выдал ему займ в размере 193000000 путем составления расходного кассового ордера по поддельному договору.