Վլադիմիր Գասպարյանը Գյումրիում է 04/25/2013   18:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ոստիկանության լրատվության վարչությունից «Փաստինֆո»-ին հաստատեցին, որ Ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանն այս պահին  այլ բարձրաստիճան ոստիկանների ուղեկցությամբ գտնվում է ոստիկանության Գյումրիի բաժանմունքում:
Ըստ մամուլի հրապարակումների  ոստիկանապետի այցը կապված է ապրիլի 23-ին Գյումրիում տեղի ունեցած միջադեպի հետ:
Ինչպես տեղեկացրել ենք, ապրիլի 23-ին՝ ժամը 13.00-ի սահմաններում, Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ահազանգ էր ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել էր:
Գյումրիի ոստիկանությնն այսօր ձերբակալել է Հարություն Խաչատրյանի, նույն ինքը Քավոր Հարութի անչափահաս որդուն՝ 1995 թվականին ծնված Գևորգ Խաչատրյանին՝ ապօրինի զենք պահելու կասկածանքով։ Մեր ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն՝ նա հանձնել է նաև ավտոմատը, որը նրա ձեռքին եղել է ապրիլի 23-ին Գյումրիում տեղի ունեցած կրակոցների ժամանակ։
Ապրիլի 24-ին ձերբակալվել էր նաև Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի եղբորորդի Վահե Ղուկասյանը, ով, ըստ ոստիկանության այսօր տարածած հաղորդագրության, խոստովանել է, որ ինքն է ապրիլի 23-ին կրակել Հարություն Խաչատրյանի և Արտյոմ Կարապետյանի վրա։
Վահե Ղուկասյանը հայտնել է նաև, որ միջադեպի ընթացքում Արտյոմ Կարապետյանի կողմից «Մակարով» ատրճանակից արձակված կրակոցից աջ կոնքի շրջանում վնասվածք է ստացել նաև ինքը:
16:12 25/04/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԳյումրիում կենացները քաղցրանում են. ձերբակալվել է նաև Քավոր Հարութի անչափահաս որդին

Глава Полиции Армении Владимир Гаспарян прибыл в Гюмри в связи с недавними резонансными событиями в городе 04/25/2013 18:33 | Лента новостей
Начальник Полиции Владимир Гаспарян и ряд других высокопоставленных полицейских в данный момент находятся в отделении полиции Гюмри. Об этом сообщает пресс-служба Полиции.
По сведениям прессы, визит главы Полиции связан с инцидентом, имевшим место в Гюмри 23 февраля.
Напомним, что 23 апреля в районе 13.00 из медцентра Гюмри в Гюмрийское отделение полиции поступило сообщение о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены Арутюн Хачатрян и Артем Карапетян. Последний скончался в больнице. Инцидент произошел возле одного из зданий по адресу г. Гюмри ул. Ширакаци 54б.
Гюмрийская полиция сегодня арестовала несовершеннолетнего сына Арутюна Хачатряна(Крестного Арута) Геворга Хачатряна 1995 года рождения по подозрению в незаконном хранении оружия. По имеющимся у “Фактинфо” сведениям, он сдал автомат, который держал в руках во время перестрелки в Гюмри 23 апреля.
Как уже ранее сообщало информагентство “Фактинфо”, 24 апреля был арестован также племянник экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна Ваге Гукасян, который признался в том, что это он стрелял 23 апреля в Арутюна Хачатряна и Артема Карапетяна.
Ваге Гукасян рассказал также, что в результате произведенного из пистолета “Макаров”Артемом Карапетяном выстрела он получил ранение в области тазобедренного сустава.
В ходе осмотра принадлежащего В. Гукасяну автомобиля марки “Лада-Приора” рядом с сидением автомашины был обнаружен и изъят являющийся орудием преступления автомат “АК-74”без производственного кода и обоймы и пистолет неизвестной марки с обоймой, заряженной 3 патронами калибра 6.35мм.
В результате проведенных оперативно-розыскных и следственных мероприятий 24 апреля в районе 23.00 сотрудники полиции на левом углу участка, прилегающего к зданию по адресу г. Гюмри ул. Ширакаци 54/б, обнаружили и изъяли пистолет “Макаров” с обоймой, заряженной 5 патронами калибра 9 мм.