Աֆղանստանում տեղի է ունեցել երկրաշարժ 04/24/2013 16:36 | Միջազգային լրահոս
Աֆղանստանում, Պակիստանի սահմանից ոչ շատ հեռու տեղի է ունեցել 5,7 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժ, հաղորդում է ԱՄՆ երկրաբանական ծառայությունը: Երկրակեղևի ցնցումներ են զգացվել նաև Քաբուլում և Իսլամաբադում:
Երկրաշարժի օջախը եղել է Ջալալաբադ քաղաքից 26 կմ հեռու, 70 կմ խորության վրա: Առայժմ զոհերի կամ վնասների մասին տեղեկություններ չեն ստացվել:
Հղում անելով «Reuters » գործակալությանը` BBC –ն տեղեկացնում է, որ ցնցումները զգացվել են նաև Հնդկաստանի Քաշմիր նահանգում և Դելիում:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարի հունիսին տեղի ունեցած երկու հզոր երկրաշարժերը մեծ վնաս պատճառվեցին աֆղանական Բագլան և Թահար գավառների տասնյակ բնակավայրերի:

В Афганистане произошло мощное землетрясение 04/24/2013   17:02  |  Международные новости
Землетрясение магнитудой 5,7 произошло в Афганистане недалеко от пакистанской границы, сообщает Би-би-си со ссылкой на геологическую службу США. Подземные толчки ощущались в Кабуле и Исламабаде.
Очаг землетрясения залегал на глубине около 70 километров в 26 км от афганского города Джелалабад. Сообщений о жертвах и разрушениях пока не поступало.
Как сообщает агентство Рейтер со ссылкой на очевидцев, в центре Дели раскачивались дома, толчки ощущались также в индийском штате Кашмир.
В июне прошлого года в результате двух мощных землетрясений пострадали десятки населенных пунктов в афганских провинциях Баглан и Тахар.