Վարդան Սեդրակյանի պաշտպանի վճռաբեկ բողոքը վերադարձվել է 04/23/2013 11:48 | ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի ունեցած տեղեկություններով, ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Վարդան Սեդրակյանի պաշտպան Ալեքսանդր Սիրունյանի վճռաբեկ բողոքը ապրիլի 16-ին վերադարձվել է:
Հիշեցնենք, որ Վ.Սեդրակյանի պաշտպանը բողոքարկում էր իր պաշտպանյալի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու առաջին ատյանի դատարանի և այն անփոփոխ թողնելու Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումները:
Վ.Սեդրակյանը մեղադրվում է ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու, ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանի սպանության փորձը կազմակերպելու մեջ, գործով նախաքննությունն ավարտվել է և շուտով կուղարկվի դատարան:

Суд вернул кассационную жалобу адвоката эпосоведа В. Седракяна 04/23/2013   12:09  |  Лента новостей
По сведениям агентства “Фактинфо”, кассационную жалобу адвоката экс-кандидата в президенты Вардана Седракяна Александра Сируняна 16 апреля сего года вернули обратно.
Напомним, адвокат В. Седракяна подал иск в Кассационный суд с требованием обжаловать решение суда первой инстанции о применении меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении его подзащитного, а также постановление Апелляционного уголовного суда, оставившего решение без изменений.
Вардан Седракян обвиняется в организации покушения на убийство П. Айрикяна с целью прекращения деятельности последнего. Предварительное расследование завершено, и дело в ближайшее время будет направлено в суд.