Նոր Հաճնում առայժմ առաջադրվել է մեկ թեկնածու 04/22/2013 18:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոր Հաճնի քաղաքապետի մայիսի 26-ի ընտրություններին ապրիլի 22-ի դրությամբ առաջադրվել է միայն մեկ թեկնածու՝ 2009թ.-ից գործող քաղաքապետ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գագիկ Մաթևոսյանը: Նրա թեկնածությունն առաջադրել է «Բարգավաճ Հայաստան»-ը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Կոտայքի մարզի թ.27 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրի Մանուկյանը:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ Նոր Հաճնի քաղաքապետի ընտրություններին թեկնածուների առաջադրումը սկսվել է ապրիլի 21-ից և կտևի մինչև ապրիլի 26-ի ժամը 18-ը:

На выборах мэра Нор-Аджна выдвинулся пока лишь один кандидат 04/22/2013 18:47 | Лента новостей
По состоянию на 22 апреля на выборах мэра Нор-Аджна была предложена лишь одна кандидатура. Это действующий градоначальник, член партии Процветающая Армения“ Гагик Матевосян”. Он занимает этот пост с 2009года. Его кандидатуру предложила ППА. Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщила председатель Окружной избирательной комиссии N27 Котайкской области Наира Манукян.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, выдвижение кандидатов на выборах мэра Нор Аджна стартовало с 21 апреля и продлится до 18.00 26 апреля.