Երեքով ունեն մեկ բնակարան և մեկ ավտոմեքենա 04/22/2013 11:43 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին գրանցված «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին երեք հորիզոնականները զբաղեցնող թեկնածուները, դատելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից «Փաստինֆո»-ին տրամադրած նրանց գույքի և եկամուտների հայտարարագրերից, առանձնապես ունեցվածքի տեր չեն:
Ցուցակը գլխավորող Երևանի նախկին քաղաքապետ (22.12.1992թ. -22.02.1996թ.), ներկայումս ոչ մի տեղ չաշխատող, 54-ամյա Վահագն Խաչատրյանը հայտարարագրում նշել է միայն սեփականության իրավունքով իրեն պատկանող անշարժ գույքը և դրամական միջոցներ: Նա շարժական և թանկարժեք գույք, եկամուտներ, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ չունի:
2012թ.-ի մարտի 1-ից մինչև 2013թ.-ի մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածի համար Երևանի նախկին քաղաքապետն հայտարարագրել է երկու միավոր անշարժ գույք՝ բնակարան և ավտոտնակ Երևանի Զաքյան 5 հասցեում՝ 168,96 քմ և 36 քմ մակերեսներով:
Վ.Խաչատրյանը հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցել է 600 հազար դրամի և 1 500 ԱՄՆ դոլարի չափով դրամական միջոցներ:
ՀԱԿ-ի ընտրական ցուցակի երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Միջազգային տնտեսական հարաբերություններ» ամբիոնի դոցենտ, տնտեսագիտության դոկտոր Զոյա Թադևոսյանը հայտարարագրել է միայն եկամուտներ՝ ՀՊՏՀ-ից և Երևանի պետական համալսարանից ստացված աշխատավարձերը, և 500 հազար դրամի չափով դրամական միջոցներ:
Զ.Թադևոսյանը անշարժ, շարժական և թանկարժեք գույք, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ չունի:
ՀԱԿ-ի ընտրական ցուցակի երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի հանրային կապերի պատասխանատու, 34-ամյա Արման Մուսինյանը, ով հաշվառված է Երևանի Արարատյան 1-ին զանգվածի 15 հասցեում, բնակվում է Ա.Խաչատրյան 12 շենքում՝ որպես վարձակալ: Ըստ հայտարարագրի, սեփականության իրավունքով նրան է պատկանում միայն 2003թ.-ի արտադրության «Հոնդա Էլեմենտ» ավտոմեքենան:
Ա.Մուսինյանի եկամուտները գոյացել են ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակից ստացած 945 հազար 492 դրամ աշխատավարձից: Նա հայտարարագրել է նաև դրամական միջոցներ՝ 150 հազար դրամ և 100 ԱՄՆ դոլար:

У первой тройки “армянских конгрессменов”, претендующей на мандаты в Совете старейшин Еревана, весьма скромное состояние 04/22/2013   13:03  |  Актуальная тема
Кандидаты, занимающие первые три строчки избирательного списка партии “Армянский национальный конгресс” на выборах в Совет старейшин Еревана, судя по предоставленной ЦИК агентству “Фактинфо” декларации о доходах и имуществе, являются обладателями скромного состояния.
Бывший градоначальник Еревана(22.12.1992г. -22.02.1996г.), возглавляющий пропорциональный список партии, ныне безработный, 54-летний Ваагн Хачатрян указал в декларации лишь недвижимость, принадлежащую ему по праву собственности и денежные средства. Он не задекларировал движимого и дорогого имущества, доходов, ценных бумаг и других инвестиций.
Экс-мэр Еревана в декларации за период с 1 марта 2012г. по 1 марта 2013г. указал две единицы недвижимости: квартира 168.96 кв.м и гараж 36 кв.м по адресу г. Ереван ул.Закяна 5.
По состоянию на момент предъявления декларации В. Хачатрян имел 600 тыс. драмов и денежные средства в размере 1 500 долларов.
Доцент кафедры “Международные экономические отношения” Армянского Государственного экономического университета Армении, доктор экономических наук Зоя Тадевосян, занимающая вторую строчку в избирательном списке АНК на предстоящих выборах в совет старейшин Еревана, задекларировала только доходы, источником которых являются заработная плата за преподавательскую деятельность в Армянском Государственном экономическом университете и ЕГУ. Она также указала денежные средства в размере 500 тыс. драмов.
З. Тадевосян не имеет недвижимости, движимого и дорогого имущества, ценных бумаг и других инвестиций.
Занимающий третью строчку в избирательном списке АНК ответственный по связям с общественностью офиса первого президента Армении , 34-летний Арман Мусинян, который зарегистрирован по адресу Араратский массив 15, проживает в арендуемой им на улице А. Хачатряна 12 квартире. Согласно декларации, ему по праву собственности принадлежит автомобиль “Хонда Элемент”.
Источником доходов А. Мусиняна является заработная плата, полученная им в ходе работы в офисе первого президента – 945 тыс. 492 драма. Он задекларировал также денежные средства в размере 150 тыс. драмов и 100 долларов.