Աշխատողներն ունեն եկամուտ, իսկ չաշխատողը՝ թանկարժեք գույք 04/21/2013 14:57 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին «Օրինաց երկիր» ընտրական ցուցակը գլխավորող ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար, ներկայումս՝ նախարարի պաշտոնակատար, գեներալ-մայոր, ՕԵԿ փոխնախագահ, Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի նախագահ, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, 52-ամյա Արմեն Երիցյանը մեկական միավոր անշարժ և շարժական գույքի միանձնյա սեփականատեր է: Նա ունի դրամական միջոցներ և աշխատավարձից ու կենսաթոշակից գոյացած եկամուտներ: Թանկարժեք գույք, արժեթղթեր կամ այլ ներդրումներ չունի:
2012թ.-ի մարտի 1-ից մինչև 2013թ.-ի մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածի համար Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացված գույքի և եկամուտների հայտարարագրում Երևանի Դավիթ Բեկի թաղամասում բնակվող և հաշվառված Ա.Երիցյանը որպես անշարժ գույք հայտարարագրել է Ավետիսյան 15 շենքում 56 ք.մ մակերեսով բնակարան, իսկ որպես շարժական գույք՝ 2004թ.-ի արտադրության «Վռանգլեր-ՋԻՊ» ավտոմեքենա:
Ա.Երիցյանի եկամուտները գոյացել են ԱԻՆ-ից ստացած 3 մլն 817 հազար 616 դրամ աշխատավարձից և ՀՀ ոստիկանությունից ստացած 3 մլն 401 հազար 604 դրամ կենսաթոշակից:
Ա.Երիցյանը հայտարարագրել է 34 մլն դրամի չափով դրամական միջոցներ:
ԿԸՀ-ից «Փաստինֆո»-ին տրամադրված հայտարարագրերի համաձայն՝ ՕԵԿ-ի ընտրական ցուցակի երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող «Օրինաց երկիր» կուսակցության վարչության անդամ, ներկայումս ոչ մի տեղ չաշխատող, 45-ամյա Հովհաննես Շահինյանը հանդիսանում է Երևանի Վաղարշյան փողոցում և Հյուսիսային ճառագայթում 57 ք.մ և 220 ք.մ մակերեսներով մեկական բնակարանների սեփականատեր: Նա հայտարարագրել է նաև 100 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով թանկարժեք գույք:
Հ.Շահինյանը շարժական գույք, եկամուտներ, դրամական միջոցներ, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ չունի:
ՕԵԿ-ի ցուցակի երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող Երևանի թիվ 185 դպրոցի ուսուցչուհի, գրականագետ, բանաստեղծուհի, «Օրինաց երկիր» կուսակցության վարչության անդամ Սոֆյա Արթենյանը հայտարարագրել է իրեն սեփականության իրավունքով պատկանող տնամերձ Արմավիրի մարզի Պտղունք համայնքում՝ 900 ք.մ մակերեսով:
Ս.Արթենյանը շարժական և թանկարժեք գույք, դրամական միջոցներ, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ չունի: Նրա միակ եկամուտը 756 հազար դրամ աշխատավարձն է:

И.о министра МЧС Армении, претендент на пост мэра Еревана А.Ерицян живет на одну зарплату и пенсию - декларации о доходах и имуществе 04/22/2013   10:31  |  Актуальная тема
И.о. министра чрезвычайных ситуации Армении, возглавляющий избирательный список партии “Страна закона” на выборах в Совет старейшин Еревана, генерал-майор, вице-председатель партии “Страна закона”, президент Федерации лыжного спорта, доктор юридических наук, профессор, 52-х летний Армен Ерицян является владельцем одной единицы недвижимости и такого же количества движимого имущества. Он имеет денежные средства и доходы, источником которых являются заработная плата и пенсия. Дорогого имущества, ценных бумаг и иных вложений он не задекларировал.
В представленной в ЦИК декларации о доходах и имуществе на период с 1 марта 2012 по 1 марта 2013г. А. Ерицян, проживающий по адресу г. Ереван ул. Давида Бека, задекларировал в качестве недвижимого имущества квартиру площадью 56 кв.м., расположенную по адресу Аветисяна 15. Из движимого имущества у него автомобиль “Вранглер Джип” 2004 года выпуска.
Доходы А. Ерицяна, источником которых является заработная плата и полицейская пенсия, составили соответственно 3 млн. 817 тыс. 616 драмов и 3 млн. 401 тыс. 604 драмов.
А. Ерицян задекларировал денежные средства в размере 34 млн. драмов.
Член управления партии “Страна закона”, занимающий вторую строчку в списке партии на выборах в Совет старейшин Еревана, в настоящее время безработный, 45-летний Оганес Шагинян является владельцем двух квартир площадью 57 кв.м. и 220кв.м. Он задекларировал дорогое имущество общей стоимостью 100 тыс. долларов.
О. Шаинян не задекларировал движимого имущества, доходов, денежных средств, ценных бумаг и других вложений.
Преподаватель, литературовед, поэтесса, занимающая третью строчку в списке партии “Страна закона” на выборах в Совет старейшин Еревана Софья Артенян задекларировала земельный участок площадью 900 кв.м. в общине Птхунк, принадлежащий ей по праву собственности.
С. Артенян не задекларировала движимого и дорогого имущества, денежных средств, ценных бумаг и других инвестиций. Источником ее единственного дохода в размере 756 тыс драмов является заработная плата.