Պատահարի հետևանքով զոհվել են վարորդը և ուղևորը 04/20/2013   14:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 19-ին, ժամը 02.30-ի սահմաններում, Հունաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 1989 թ. ծնված Իդիս Մանուկյանի վարած «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենան Երևանի Այվազովսկու փողոցում բախվել է ճամփեզրին կայանված, Վրաստանի քաղաքացի Միխայիլ Յ.-ին պատկանող «DROEGMOELLER E-430» ավտոբուսին:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ պատահարի հետևանքով «ԲՄՎ»-ի վարորդ Իդիս Մանուկյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ ժամը 05.30-ին, գիտակցության չգալով, մահացել է, իսկ ուղևորը՝ 1987 թ. ծնված Աշոտ Գրիգորյանը, մահացել է պատահարի վայրում: Կատարվում է քննություն:
Մահացու պատահար Երևանի Արցախի փողոցում
Ապրիլի 19-ին, ժամը 23.50-ին, Երևանի Արցախի փողոցում իրար են բախվել 1979 թ. ծնված Արշակ Չիբուխչյանի վարած «Մերսեդես» և «Շտապ օգնություն» ՓԲԸ վարորդ, 1969 թ. ծնված Հակոբ Գ.-ի վարած, նշված ՓԲԸ-ին պատկանող «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով Արշակ Չիբուխչյանը տեղում մահացել է, իսկ շտապօգնության ավտոմեքենայի վարորդը, մեքենայում գտնվող բժիշկն ու բուժքույրը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Կատարվում է քննություն:

В Армении за сутки в ДТП погибли 3 человека 04/20/2013   14:55  |  Лента новостей
19 апреля в районе 02.30 гражданин Армении Идис Манукян 1989 года рождения, управляя автомобилем марки “БМВ” врезался в припаркованный на обочине автобус «DROEGMOELLER E-430», принадлежащий гражданину Грузии Михаилу Й.
В полиции сообщают, что вследствие ДТП водитель автомашины “БМВ” Идис Манукян с телесными повреждениями был доставлен в медцентр “Эребуни”, где не приходя в сознание скончался. А пассажир Ашот Григорян 1987 года рождения скончался на месте происшествия. Ведется следствие.
ДТП с летальным исходом на ул. Арцаха
19 апреля в 23.50 на улице Арцаха столкнулись автомобиль “Мерседес”(водитель Аршак Чибухчян 1979 года рождения) и машина “Скорой помощи” (водитель Акоп Г.). Вследствие ДТП Аршак Чибухчян скончался на месте, а водитель машины “Скорой помощи”, а также находящиеся в салоне автомобиля врач и медсестра с телесными повреждениями были доставлены в медцентр “Эребуни”. Ведется следствие.