Սննդային էթիլ սպիրտն իրացրել են որպես ռուսական օղի 04/20/2013 13:58 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ըստ ՊԵԿ-ի՝ 2012թ. օգոստոսի 2-ին անհատ ձեռներեց Վ.Պողոսյանը նախապես ձեռք է բերել սննդային էթիլ սպիրտ, այն ջրով բացել և «Символ России», «Знатная» և «Национальная валюта класик» տեսակի օղիների տարաների մեջ շշալցրել իր բնակարանում պատրաստած կեղծ օղին: Իսկ շշերի բկանցքերը փակել է իր կողմից նախապես ձեռք բերված թիթեղյա պտուտակաձև կափարիչներով:
Այնուհետև նույն օրը Վ.Պողոսյանը իր պատրաստած 100 շիշ 0,5լ. տարողությամբ կեղծ օղին փորձել է իրացնել Արմավիրի մարզի Տարոնիկ գյուղի բնակիչներից մեկին, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով պայմանավորված` չի հասցրել իրագործել:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Վ.Պողոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 207-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ ալկոհոլային կեղծ խմիչք պատրաստելու և իրացնելու համար։ Դատախազությունը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունն ու ուղարկել Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան:

В Армавирской области мужчина пытался сбыть 100 бутылок “паленой” водки 04/20/2013   14:25  |  Актуальная тема
Комитет государственных доходов изъял очередную партию контрафактного алкоголя.
По данным Комитета государственных доходов 2 августа В. Погосян приобрел заранее пищевой этиловый спирт, разбавил его водой и разлил изготовленную у себя дома поддельную водку в бутылки с логотипами “Символ России”, “Знатная” и ‘Национальная валюта классик”.
В тот же день В. Погосян 100 бутылок суррогатной водки вместимостью в пол-литра попытался реализовать одному из жителей села Тароник Армавирской области, однако по не зависящим от его воли обстоятельствам не успел сбыть товар.
На основании добытых улик В. Погосяну предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч. 1ст. 207 -  изготовление и сбыт контрафактной водки. Прокуратура подтвердила обвинительное заключение и направила дело на рассмотрение в суд общей юрисдикции первой инстанции Армавирской области.