Կալանավորի՝ դատարանից փախուստի դիմելու փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 04/19/2013   15:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 18-ին Երևանի Աջափնյակ և Դավիթաշեն ընդհանուր իրավասության դատարանի մեկուսարանի խցից փախուստի է դիմել դատարան բերված կալանավոր՝ Արմեն Կաբալյանը: Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ոստիկանության լրատվության ծառայությունից, փաստի առթիվ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 355-րդ հոդվածի 1-ին մասով (փախուստն ազատազրկման վայրից, կալանավորվածներին պահելու վայրից կամ ձերբակալվածներին պահելու վայրից):
Նախկին դատապարտյալ՝ Ա. Կաբալյանն այս անգամ ամբաստանյալի աթոռին է հայտնվել ավազակային հարձակման և սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու համար: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ փախուստի դիմած կալանավորին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

В Ереване заключенный совершил побег из здания суда 04/19/2013   16:50  |  Лента новостей
18 апреля из камеры суда общей юрисдикции административных районов Ачапняк и Давидашен сбежал заключенный Армен Кабалян. Как сообщили корреспонденту “Фактинфо” в пресс-службе полиции, по факту в отделе полиции Маштоца возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 355 УК РА (“побег из мест лишения свободы, предварительного заключения или из-под стражи ”.).
Ранее судимый А. Кабалян на сей раз оказался на скамье подсудимых за разбойное нападение и совершение действий сексуального характера. Предпринимаются меры по обнаружению сбежавшего заключенного.