Հավատարմագրված են 1877 դիտորդներ 04/17/2013 19:33 | Ընտրական իրավունք
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր հավատարմագրվել են «Կարողություն և զարգացում հանուն քաղաքացիական հասարակության» և «Մարտունու կանանց համայնքային խորհուրդ» ՀԿ-ների համապատասխանաբար 60 և 90 դիտորդներ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԿԸՀ պաշտոնական կայքէջից:
Այսպիսով՝ ԿԸՀ-ում այս պահի դրությամբ հավատարմագրված են 14 ՀԿ-ների 1877 դիտորդներ:
Ավելի վաղ ԿԸՀ-ն հավատարմագրել էր «Ընտրական համակարգեր կենտրոն»-ի 60, «Իրավակիրթ հասարակության»` 50, «Հարմոնիա»-ի` 100, «Երիտասարդական ակումբների դաշնության»՝ 35, «Հատուկ կարիքներով մարդկանց աջակցության «Ունիսոն»-ի՝ 7, «Միջմշակութային երկխոսության, ժողովրդավարության և խաղաղության երիտասարդական ակումբ»-ի՝ 9, «Արմավիրի զարգացման կենտրոն»-ի 68, «Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտե»-ի 94, «Հայաստանի ասորական կազմակերպությունների «Խայադթա» ֆեդերացիա»-ի 32, «Տարածքային զարգացման և հետազոտությունների կենտրոն»-ի 120, «Համաչափ զարգացում համայնքային զարգացման»՝ 129 և «Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա»-ի 1020 դիտորդների:

ЦИК аккредитовала 1877 наблюдателей к предстоящим выборам в Совет старейшин Еревана 04/17/2013 20:03 | Избирательное право
С целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана в Центральная избирательная комиссия сегодня аккредитовала 60 и 90 наблюдателей от общественных организаций соответственно “Мощь и развитие во имя гражданского общества” и “Общинный центр женщин Мартуни”.Об этом сообщается на сайте ЦИК.
Таким образом, в Центризбиркоме на данный момент аккредитованы 1877 наблюдателей от 14 общественных организаций.
Ранее ЦИК аккредитовала 60 наблюдателей от организации “Центр избирательных систем”, 50 от ОО “Правограмотное общество”, 100 от ОО “Гармония”, 35 от ОО “Союз молодежных клубов”, 7 наблюдателей от общественной организации «УНИСОН» в поддержку людей с особыми нуждами и 9 наблюдателей от организации “Молодежный клуб межкультурного общения, демократии и мира”, 68 от “Центра развития Армавира”, 94 от “Хельсинкского комитета Армении”, 32 от общественной организации “Федерация ассирийских организаций Армении “Хайадта”” и 120 наблюдателей от “Центр территориального развитиям и исследований”, 29 от ОО “Равномерное развитие общинному развитию” и 1020 наблюдателей от общественной организации “Всеармянская молодежная ассоциация”