«Հեռուստառադիոպետկոմ»-ի նախկին նախագահ Տիգրան Հակոբյանն ազատվեց պատժի կրումից 04/15/2013   12:21  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Հեռուստառադիոպետկոմ»-ի և «Արմենպրես» գործակալության նախկին նախագահ ու տնօրեն Տիգրան Հակոբյանն այսօր հրապարակված դատավճռով դատապարտվեց 2 տարվա ազատազրկման, բայց Համաներման կիրառմամբ ազատվեց պատժի կրումից։
Այսպիսով Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Խաչատրյանի նախագահությամբ, հիմնավորված համարեց նրան առաջադրված մեղադրանքն, ըստ որի «Ագրոհոլդինգ» ՍՊԸ-ի տնօրենի պաշտոնում իր լիազորություններն ընկերության շահերին հակառակ և իր օգտին օգտագործելու հետևանքով Տ.Հակոբյանը ընկերությանը և ընկերության հիմնադիր սեփականատերեր Գոռ և Արմեն Խեչոյաններին ծանր հետևանքներ առաջացնող՝ առանձնապես խոշոր չափերի նյութական վնաս է պատճառել։
Հիշեցնենք, որ նախաքննական մարմինը նրան մեղադրանք էր առաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 214-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։
Տ.Հակոբյանը դատարանում ընդունել մեղադրանքը և նրա միջնորդությամբ գործը քննվել է արագացված դատաքննության կարգով:

Экс- председатель “Гостелерадио” Тигран Акопян избежал наказания по амнистии 04/15/2013   13:36  |  Актуальная тема
Суд сегодня огласил вердикт в отношении бывшего председателя и директора “Гостелерадио” и агентства “Арменпресс Тиграна Акопяна.Экс-председатель приговорен к двум годам лишения свободы, однако по амнистии освобожден от отбывания наказания.
Таким образом, суд общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун под председательством Армена Хачатряна счел обоснованным предъявленное ему обвинение, согласно которому Т. Акопян в бытность свою директором ООО “АгроХолдинг”, использовал свои полномочия в личных целях вопреки интересам компании, тем самым причинив основателям компании Гору и Армену Хечоянам материальный вред в особо крупном размере, повлекший за собой тяжкие последствия.
Напомним, что орган предварительного следствия выдвинул против него обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 214 Уголовного кодекса Армении.
Т. Акопян признал себя виновным в инкриминируемом ему деянии, и по его ходатайству дело рассматривалось в суде в порядке ускоренной процедуры судебного разбирательства.