Արմեն Մարտիրոսյան. Ես թիրախ եմ եղել 04/10/2013   17:31  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին մասնակցող «Բարև Երևան» դաշինքի ընտրական ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանի փաստաբան Սեդա Սաֆարյանը հանցագործության մասին հաղորդագրություն է ներկայացրել ոստիկանություն` Ա.Մարտիրոսյանին նախօրեին Բաղրամյան պողոտայում ծեծի ենթարկողին հայտնաբերելու և պատասխանատվության ենթարկելու համար: «Ազատություն» ռադիոկայանի փոխանցմամբ՝ նրա փաստաբանն ասել է, որ Ա.Մարտիրոսյանին ծեծելու փաստը հիմնավորված է:
Ա.Մարտիրոսյանն անձամբ տեղի ունեցածը բախում չի համարում: Ըստ նրա՝ ոստիկանները հարձակվել են իր վրա, հրել: «Մենք պաշտպանվում էինք, հետո զգացի, որ մեկը հարվածեց դեմքիս, հետո մի քանի հոգով թեքեցին իրանս ու ծնկով հարված զգացի քթիս»,-ասել է նա։ Նա ընդգծել է, որ ինքը խաղաղ ցույց էր իրականացնում համակիրների հետ միասին և ոստիկանության նման վարքագծի համար հիմք չէր տվել։
Ինչ վերաբերում է ոստիկանություն բերման ենթարկելուց հետո իր նկատմամբ ՀՀ վարչական իրավախախտման արձանագրություն կազմելուն՝ ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու համար, ապա Ա.Մարտիրոսյանը չի ընդունում դա և չի պատրաստվում վճարել տուգանքը:
«Իմ նկատմամբ ես ուղղորդված վերաբերմունք եմ նկատել։ Ես թիրախ եմ եղել, ու այդ առանձնահատուկ մոտեցումն ակնհայտ էր»,– ասել է Ա.Մարտիրոսյանը։

Армен Мартиросян: “Отношение ко мне было заметно предвзятое. Я был мишенью” 04/10/2013   18:13  |  Актуальная тема
Адвокат зампреда партии “Наследие”, возглавляющего избирательный список партийного блока “Барев, Ереван”, Армена Мартиросяна Седа Сафарян подала заявление в Полицию с целью обнаружения лиц, избивших А. Мартиросяна на пр. Баграмяна и привлечения их к ответственности. По сообщениям радиостанции “Свобода”, его адвокат заявила, что факт его избиения обоснован.
А. Мартиросян случившееся не считает столкновением. По его словам, полицейские ударили его и толкнули. “Мы защищались, потом я почувствовал, что кто-то нанес удар мне по лицу, а потом меня ударили в нос”, - рассказал он. А. Мартиросян подчеркнул, что он проводил мирную демонстрацию и не давал основания для подобного поведения Полиции.
Что же касается того, что в отношении него составили протокол об административном нарушении за невыполнение законных требований военнослужащего внутренних войск полиции или сотрудника Полиции, то А. Мартиросян не согласен с вменяемым ему нарушением и не собирается платить штраф.
“Отношение ко мне было заметно предвзятое. Я был мишенью, и этот особый подход ко мне явно чувствовался”, - отметил А. Мартиросян.