Արմեն Մարտիրոսյանը բացատրություն կտա ոստիկանությունում 04/09/2013   22:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության ծառայողների կողմից 2013 թ. ապրիլի 9-ին Երևան քաղաքի Բաղրամյան պողոտայում հասարակական կարգի պահպանության պարտականություններ կատարելու ընթացքում նրանց օրինական պահանջներին չենթարկվելու համար վարչական պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով ոստիկանության Արաբկիրի բաժին է բերվել «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Ըստ ոստիկանության պաշտոնական հաղորդագրության՝ ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում Արմեն Մարտիրոսյանին բացատրվել են նրա իրավունքներն ու պարտականությունները, որից հետո նրա հրավերով ոստիկանության Արաբկիրի բաժին է այցելել փաստաբան:
Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում Արմեն Մարտիրոսյանը ենթարկվել է պատշաճ բուժզննման, որի ընթացքում անհրաժեշտություն է առաջացել նրան ենթարկել ռենտգեն հետազոտության, ինչի համար նա տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Միաժամանակ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ Արմեն Մարտիրոսյանը վաղը՝ ապրիլի 10-ին, հրավիրվել է ոստիկանության Արաբկիրի բաժին՝ ապրիլի 9-ին Երևան քաղաքի Բաղրամյան պողոտայում հասարակական կարգի պահպանության պարտականություններ իրականացնող իշխանության ներկայացուցչի՝ ոստիկանության ծառայողի նկատմամբ գործադրված բռնության կապակցությամբ նախապատրաստվող նյութերով բացատրություն տալու նպատակով:

Армена Мартиросяна завтра вызовут в полицию для дачи разъяснений 04/09/2013 23:03 | Лента новостей
“С целью привлечения к административной ответственности за неподчинение законным требованиям сотрудников Полиции при исполнении ими своих обязанностей по поддержанию общественного порядка в полицейское отделение был сегодня подвергнут приводу член партии “Наследие” Армен Мартиросян”, - сообщает пресс-служба Полиции.
В Арабкирском отделении полиции Армену Мартиросяну разъяснили его права и обязанности, после чего по его приглашению в отделение полиции прибыл адвокат.
В отделении Полиции Арабкира Армен Мартиросян прошел надлежащее медицинское обследование, в ходе которого возникла необходимость в проведении рентгенологического обследования. С этой целью он был доставлен в больницу.
Полиция также сообщает, что завтра, 10 апреля, Армена Мартиросяна вызовут в отделение Полиции Арабкира для дачи разъяснений по материалам, подготавливаемым по факту применения насилия в отношении представителя власти -сотрудника Полиции, находящегося при исполнении своих обязанностей по поддержанию общественного порядка 9 апреля на проспекте Баграмяна.