Ր.Հովհաննիսյանի կողմնակիցները վերադառնում են Ազատության հրապարակ 04/09/2013   16:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրաժարվել է դեպի Բաղրամյան պողոտա երթի գաղափարից Դեմիրճյան և Սարյան փողոցներով վերադառնում են Ազատության հրապարակ։
Մի քանի երիտասարդներ փորձել են բակերի միջոցով մոտենալ ՀՀ Նախագահի նստավայրին, սակայն a1plus.am-ի փոխանցմամբ «Ոստիկանները նրանց կրկին թույլ չտվեցին շարժվել առաջ: Ոստիկաններ կան նաև շենքերի բակերում տեղակայված 6 մեծ ավտոբուսների մեջ»։
Ազատության հրապարակում՝ ժամը 18-ին նախատեսված է Ր.Հովհաննիսյանի հանրահավաքը, որի ժամանակ էլ թերևս նա կներկայացնի իր հետագա գործողությունների ծրագիրը։
Նշենք, որ ավելի վաղ ոստիկանության բաժին բերման ենթարկված երկու ակտիվիստների՝ Եղիա Ներսիսյանի և Վարդգես Պետրոսյանի նկատմամբ ոստիկանությունը կազմել է վարչական պատասխանատվության ենթարկելու արձանագրություն՝ Հասարակական կարգի պահպանության պարտականությունները կատարելու ընթացքում ոստիկանության ծառայողի կամ զինծառայողի օրինական կարգադրությանը կամ պահանջին չարամտորեն չենթարկվելու համար։
Ինչպես «Pastinfo.am»-ի լրագրողի հետ զրույցում տեղեկացրեցին ոստիկանության լրատվության վարչությունից՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի համաձայն նրանց նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման արձանագրություն:

Участники шествия во главе с Раффи Ованнисяном возвращаются на Площадь Свободы 04/09/2013 17:02 | Лента новостей
Лидер партии “Наследие” прервал шествие, направляющееся в сторону улицы Баграмяна, и возвращается на Площадь Свободы через улицы Демирчяна и Сарьяна.
Несколько молодых людей попытались через сады пробраться к резиденции Президента, однако по сообщениям a1plus.am Полиция преградила им дорогу.
В 18.00 запланирован митинг Раффи Ованнисяна на Площади Свободы, в ходе которого он, пожалуй, представит программу своих дальнейших действий.
Отметим, в отношении подвергнутых ранее приводу в отделение Полиции двух активистов- Егии Нерсисяна и Вардгеса Петросяна Полиция составила протокол о привлечении их к административной ответственности за неподчинение или злостное неподчинение законным требованиям полицейского или военнослужащего при исполнении ими своих обязанностей по поддержанию общественного порядка.
Как сообщили «Pastinfo.am» в пресс-службе Полиции, согласно ст.182 Кодекса об административных правонарушениях в отношении них составлен протокол об административном правонарушении.