Մաքսանենգ սալ՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի սահմանում 04/09/2013   16:22  |  Միջազգային լրահոս
Ռուս-ուկրաինական սահմանում ձերբակալվել է ուկրաինական Մակեևկա գյուղի մի բնակիչ, որը փորձել է անօրինական ձևով 130 կգ սալ տեղափոխել Ռուսաստանից՝ իր հայրենիք:
Ինչպես հաղորդում է Ուկրաինայի պետական սահմանապահ ծառայության մամլո ծառայությունը, գիշերային ճանապարհորդն իր ետևից քարշ էր տալիս 130 կգ ընդհանուր կշռով 4 մեծ ծրարի մեջ փաթեթավորված, լավ սառեցված սալ:
Ուկրաինացի սահմանապահները ծանր բեռնված տղամարդուն կանգնեցրել են ռուսական Շրամկո և ուկրաինական Ուլյանովսկոյե գյուղերի միջև, որի մասին տեղեկացվել է նաև ռուսական կողմին:
Դրանից հետո սահմանապահները ձերբակալել են Ռուսաստանի այն քաղաքացուն, ով մաքսանենգին իր մեքենայով հասցրել էր մինչև սահման, հաղորդում է BBC-ն:

Украинский контрабандист пытался переправить из России 130 килограммов сала 04/09/2013   18:49  |  Международные новости
“На российско-украинской границе задержан житель украинского села Макеевка, который пытался незаконно переправить 130 килограммов сала из России к себе на родину”,- сообщает Би-би-си.
Агентство со ссылкой на пресс-службу государственной пограничной службы Украины, пишет, что ночной путешественник тянул четыре пакета со 130 килограммами свежемороженного сала.
Украинские пограничники остановили мужчину с тяжелым грузом между российским селом Шрамко и украинским селом Ульяновское. Российские пограничники были проинформированы о произошедшем.