ՀՀ ոստիկանությունը պահանջում է սթափվել և թույլ չտալ բախումներ 04/09/2013   21:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երթն այլևս չի կարող համարվել խաղաղ` դրանից բխող բոլոր իրավական հետևանքներով: Այս մասին ՀՀ ոստիկանությունը Բաղրամյան պողոտայում մի քանի անգամ զգուշացրել է լիազոր մարմնի որոշումը խախտելով երթի կազմակերպման փորձ անողներին:
Ըստ ոստիկանության պաշտոնական հայտարարության՝ ՀՀ ոստիկանությունը պահանջել է սթափվել և թույլ չտալ բախումներ, որոնք անխուսափելի են լինելու հակաիրավական վարքագծի շարունակման պարագայում:
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարել է նաև, որ առանց որևէ հապաղման կիրառելու է օրենքներով ոստիկանությանը վերապահված բոլոր հնարավորությունները` հակաիրավական գործողությունները կանխելու համար, և իր լիազորությունների շրջանակներում պատասխանատվության է ենթարկելու հավաքներին վերաբերող օրենքի պահանջները և հասարակական կարգն ու անվտանգությունը խախտած բոլոր անձանց:
Ոստիկանության կողմից երթի մասնակիցներին տրամադրվել է ողջամիտ ժամկետ՝ Բաղրամյան պողոտան ազատելու համար, սակայն ոստիկանության կոչերն ու հորդորները մնացել են անպատասխան:
«Ընդգծված հակաիրավական վարքագիծ դրսևորած մի քանի մասնակիցների ոստիկանությունը հեռացրել է նշված տարածքից, և նրանք կենթարկվեն վարչական պատասխատվության»,- նշվում է քիչ առաջ ոստիկանության տարածած հայտարարության մեջ:

Полиция Армении призывает митингующих опомниться и не допустить столкновений 04/09/2013 21:47 | Актуальная тема
Митинг уже не может квалифицироваться как мирный со всеми вытекающими из этого правовыми последствиями. Полиция на проспекте Баграмяна неоднократно предупреждала об этом лиц, пытающихся организовать шествие, нарушая решение полномочного органа.
Согласно официальной информации, Полиция РА призывает опомниться и не допустить столкновений, которых невозможно будет избежать в случае продолжающихся противоправных действий.
Полиция РА заявила, что без промедления предпримет все предусмотренные законом меры для предотвращения противоправных действия и в рамках своих полномочий привлечет к ответственности всех тех лиц, которые нарушили требования закона, касающиеся проведения митингов, общественный порядок и поставили под угрозу безопасность граждан.
Полиция предоставила участникам шествия разумные сроки для освобождения улицы Баграмяна, однако призывы Полиции остались без ответа.
“Полиция разогнала с указанного места некоторых лиц за подчеркнуто противоправное поведение, и они будут привлечены к административной ответственности”, - отмечается в заявлении Полиции.