«ՉՈՐՐՈՐԴ ԻՆՔՆԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Ղուկասյաններին բերման կենթարկե՞ն» 04/05/2013   08:48  |  Մամուլ
Երեկ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանում պետք է տեղի ունենար Կարեն Եսայանի սպանության գործով դատական հերթական նիստը, սակայն այն հետաձգվել է` վկաների` դատարան չներկայանալու պատճառով: Այս մասին տեղեկացնում է թերթը և ավելացնում, որ ոստիկանությունից դատարանին հայտնել են, որ իրենք չեն կարողացել գտնել չներկայացած վկաներին, որպեսզի նրանց բերման ենթարկեն:
Ամբաստանյալ Հ.Սարգսյանի փաստաբան Լուսինե Սահակյանը դատավորից հետաքրքրվել է, թե ի՞նչ տեղեկություն կա Ղուկասյանների ընտանիքից, ինչո՞ւ նրանք չեն ներկայանում դատարան:
Ի պատասխան հնչեցված հարցին` դատավորը պատասխանել է, որ նրանց ծանուցագիր է ուղարկվել դեռևս նախորդ դատական նիստի ժամանակ:
Լ.Սահակյանը դատավորին խնդրել է ապահովել Ղուկասյանների ներկայությունը դատարանում, որպեսզի իր պաշտպանյալը կարողանա հարցեր տալ նրանց:
Դատական հաջորդ նիստն այսօր է:
10:32 04/04/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Զինվորը կատա՞կ է արել»
10:14 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ո՞վ է սպանել Դեդ Հասանին ըստ «օրենքով գողի» վարկածի»
10:04 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության ՄԻԵԴ-ում մոտ 950 բողոք կա»
09:48 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Գյումրիի «Ն.Ձվակերյան» հյուրանոցը մարմնավաճառների որջ»
09:28 04/04/2013  |  Մամուլ«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Կա՞ քրեական գործ, թե՞ ոչ»
09:10 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Սև մեքենայով «կտրել» են գյուղապետի ճանապարհը»
08:53 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Հացադուլ ու ջրադուլ»
09:57 03/04/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Ալեքսանդր Սիրունյան. «Վարդան Սեդրակյանը դուխով ու փիլիսոփայորեն է տրամադրված»
09:52 03/04/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Հերթական «օդային» միջադեպը»
09:48 03/04/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Մեղադրյալ Հարություն Սարգսյանն ու Վարդան Ղուկասյանի դուստրը միմյանց չեն ճանաչել»

“Чоррорд Инкнишханутюн”: “Подвергнут ли приводу Гукасянов в суд?” 04/05/2013   10:29  |  Пресса
Вчера в суде общей юрисдикции первой инстанции Ширакской области должно было состояться очередное судебное заседание по делу об убийстве Карена Есаяна, однако его пришлось перенести ввиду неявки свидетелей. Об этом пишет газета и добавляет, что Полиция проинформировала суд о том, что они не смогли найти свидетелей, чтобы подвергнуть их приводу.
Адвокат подсудимого А. Саргсяна Лусине Саакян поинтересовалась у судьи, располагает ли он какими-нибудь сведениями о семье Гукасянов и по какой собственно причине они не присутствуют на заседаниях.
На что судья ответил, что повестка в суд им была направлена еще во время прошлого судебного заседания.
Л. Саакян просила судью обеспечить присутствие Гукасянов на заседаниях, дабы ее подзащитный смог к ним обратиться с вопросами.
Следующее судебное заседание по делу назначено на сегодня.
10:32 16/03/2013  |  Пресса“Жаманак”: Армянину, арестованному по обвинению в пытках и убийстве армянок в Стамбуле, возможно просто “шьют дело”