«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Եթե գյուղապետի սպանության գործով տղաներիս գլխին սարքեն` ես չգիտեմ ինչ կլինի» 04/05/2013   09:27  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության դեպքին` հիշեցնելով, որ նշված դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են Արտակ և Արայիկ Պետրոսյանները:
Թերթի թղթակիցը երեկ զրուցել է Պետրոսյանների հոր` Արշալույս Պետրոսյանի հետ, ով պնդել է, որ իր որդիները գյուղապետի սպանության հետ առնչություն չունեն և հավելել, որ նրանք ՀՀԿ-ականներ չեն: Ըստ նրա` իր որդիներին ձերբակալել են սպիտակ «Նիվա» ունենալու համար:
Արշալույս Պետրոսյանը նշել է, որ գյուղապետի հետ լավ փոխհարաբերություններ են ունեցել և որևէ խնդիր չի եղել նրանց միջև:
«Իմ տղաները Արթուր Մուրադյանի հետ ընկերներ են, բայց ինչ մնում է, որ նրանք կարան սենց բան անեն, դա բացառվում է: Հրաչ Մուրադյանին իմ տղան շատ հարգում, ընդունում է: Նորմալ վերաբերմունք է եղել փոխադարձ: Ես չգիտեմ էնտեղ ինչ խնդիր ա գյուղապետի, մյուսի, մեզ չհետաքրքրող հարցեր են»,- ասել է Ա.Պետրոսյանը` հավելելով. «Ես դատապաշտպան եմ վարձել: Արդյուքները թող լինեն քննության: Եթե փորձեն իմ տղաների գլխին ինչ-որ բան սարքել, էդ ժամանակ չգիտեմ`ինչ կլինի»:
09:01 05/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ինչո՞ւ են վնասել Լևոն Բարսեղյանի «երկաթե նժույգը»
08:48 05/04/2013  |  Մամուլ«ՉՈՐՐՈՐԴ ԻՆՔՆԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Ղուկասյաններին բերման կենթարկե՞ն»
10:32 04/04/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Զինվորը կատա՞կ է արել»
10:14 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ո՞վ է սպանել Դեդ Հասանին ըստ «օրենքով գողի» վարկածի»
10:04 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության ՄԻԵԴ-ում մոտ 950 բողոք կա»
09:48 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Գյումրիի «Ն.Ձվակերյան» հյուրանոցը մարմնավաճառների որջ»
09:28 04/04/2013  |  Մամուլ«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Կա՞ քրեական գործ, թե՞ ոչ»
09:10 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Սև մեքենայով «կտրել» են գյուղապետի ճանապարհը»
08:53 04/04/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Հացադուլ ու ջրադուլ»
09:57 03/04/2013  |  Մամուլ«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Ալեքսանդր Սիրունյան. «Վարդան Սեդրակյանը դուխով ու փիլիսոփայորեն է տրամադրված»

“Жаманак”: “Отец задержанных по делу об убийстве главы села Прошян опасается, что его сыновьям могут “пришить это дело”” 04/05/2013   10:49  |  Пресса
Газета пишет об убийстве главы поселковой администрации Прошян Грача Мурадяна, напоминая, что в рамках уголовного дела, возбужденного по данному факту, были арестованы Артак и Араик Петросяны.
Корреспондент газеты вчера побеседовал с отцом Петросянов Аршалуйсом Петросяном, который утверждал, что его сыновья не причастны к убийству сельского старосты. Он также заявил, что они “республиканцы”. По его словам, его сыновей задержали за то, что они являются владельцами белой “Нивы”.
Аршалуйс Петросян отметил, что они поддерживали добрые отношения с главой сельской администрации, и между ними не было никаких проблем.
“Мои сыновья дружили с Грачем Мурадяном. А что касается того, могли ли они совершить такое- исключено.Мои сыновья относились к Грачу Мурадяна с уважением. Между ними сложились нормальные взаимоотношения. Я не знаю, что за проблемы были с главой села или другими, эти вопросы нас не интересуют. Я нанял адвоката. Пусть следствие покажет. Если моим сыновьям “пришьют это дело”, я не знают что тогда будет”,- заявил А. Петросян.