31-ամյա Արայիկ Պետրոսյանը մեղադրվում է Պռոշյանի գյուղապետի սպանության մեջ 04/05/2013   21:49  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պռոշյանի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության գործով այսօր 31-ամյա Արայիկ Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով (Սպանությունը, որը կատարվել է անձի կամ նրա մերձավորի՝ կապված այդ անձի կողմից իր ծառայողական գործունեության կամ հասարակական պարտքի կատարման հետ) և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Ապօրինի կերպով հրազեն, բացի ողորկափող հրազենից և դրա փամփուշտներից, ռազմամթերք, ակոսափող հրազենի փամփուշտներ, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):
Ոստիկանության տեղեկացմամբ,   Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը եւ Արայիկ Պետրոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառվել է կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 4-ին ոստիկանությունը տեղեկացրել էր գյուղապետի սպանության գործով Արտակ եւ Արայիկ Պետրոսյանների ձերբակալության մասին:

31-летнего Араика Петросяна обвиняют в убийстве главы сельской общины Прошян 04/05/2013 22:15 | Актуальная тема
По делу об убийстве главы сельской общины Прошян Грача Мурадяна обвинение по признакам преступления, предусмотренного п.2 ч.2 ст. 104 Уголовного кодекса РА , сегодня было предъявлено 31-летнему Араику Петросяну (Убийство лица или его близких в связи с осуществлением данным лицом служебной деятельности или выполнением общественного долга ”) и ч.1 ст. 235 (”Незаконные приобретение, передача, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия, его основных частей, боеприпасов (за исключением гражданского огнестрельного гладкоствольного длинноствольного оружия, его основных частей и патронов к нему, огнестрельного оружия ограниченного поражения, его основных частей и патронов к нему), взрывчатых веществ или взрывных устройств”).
По сообщениям Полиции, суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк-Мараш удовлетворил ходатайство органа предварительного следствия: в отношении Араика Петросяна была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, что 4 апреля Полиция сообщала об аресте Артак и Араика Петросянов по делу об убийстве сельского старосты.