«ԻՐԱՎՈՒՆՔ ՀԵՏԱՔՆՆՈՒԹՅՈՒՆ»: «Ալեքսանդր Սիրունյան. «Վարդան Սեդրակյանը դուխով ու փիլիսոփայորեն է տրամադրված» 04/03/2013 09:57 | Մամուլ
Թերթի թղթակիցը զրուցել է ՀՀ Նախագահի նախկին թեկնածու, էպոսագետ Վարդան Սեդրակյանի փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանի հետ, ով տեղեկացրել է, որ Վարդան Սեդրակյանի կալանավորման գործով վճռաբեկ բողոք են ներկայացրել ՀՀ վճռաբեկ դատարան:
Թղթակցի այն հարցին, թե որքանով է հնարավոր համարում իր պաշտպանյալի ազատ արձակման վերաբերյալ վճռաբեկ դատարանի որոշումը, առավել ևս, որ գրեթե բոլորը համոզված են, որ Վ.Սեդրակյանն է եղել Պարույր Հայրիկյանի վրա մահափորձ կատարելու պատվիրատուն, փաստաբանը պատասխանել է.
«Ես չգիտեմ` ինչ կարծիքի է Վարդան Սեդրակյանի մասին հասարակությունը, բայց իմ գործն է արդարությունը վերականգնելը: Իսկ ինչ վերաբերում է Վարդան Սեդրակյանին, նա նույնպես դուխով, փիլիսոփայորեն է տրամադրված: Հին հայկական խոսք կա` ցավից, փորձանքից ոչ ոք ապահովագրված չի: Մենք վստահ ենք, որ Վարդանի անմեղությունը ուշ թե շուտ կապացուցվի»:

“Иравунк Етакнутюн”: “В. Седракян полон бодрости духа и настроен философски – А. Сирунян” 04/03/2013   10:38  |  Пресса
Корреспондент газеты побеседовал с адвокатом экс-кандидата в президенты РА, эпосоведа Вардана Седракяна Александром Сируняном, который проинформировал, что подал кассационную жалобу по делу о заключении под стражу В. Седракяна в Кассационный суд.
На вопрос корреспондента о том, как он оценивает свои шансы добиться освобождения своего подзащитного из-под стражи в Кассационном суде, тем более, что почти все убеждены в том, что В. Седракян является заказчиком покушения на Паруйра Айрикяна, адвокат ответил, что не в курсе того, каково мнение общества о В. Седракяне. “Мое дело восстановить справедливость. Что же касается Вардана Седракяна, он также полон бодрости духа и философски настроен. Есть старая армянская поговорка: “от сумы и тюрьмы не зарекайся”. Мы уверены, что рано или поздно невиновность Вардана будет доказана”, - заявил А. Сирунян.
10:32 16/03/2013  |  Пресса“Жаманак”: Армянину, арестованному по обвинению в пытках и убийстве армянок в Стамбуле, возможно просто “шьют дело”