Հետախուզվողը հայտնաբերվել և տեղափոխվել է վերակենդանացման բաժանմունք 04/03/2013   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության, Երևան քաղաքի վարչության և Արաբկիրի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ Վրաստանից ՀՀ սահմանային «Բավրա» անցակետ է ներկայացել 1954 թ. ծնված Մնացական Ե.-ն, որը 1998 թ. հոկտեմբերի 6-ից ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179 հոդվածի (յուրացնելը կամ վատնելը) 3-րդ մասի 1-ին կետի մեղադրանքով:
Մնացական Ե.-ն գտնվել է առողջական ծանր վիճակում և ոստիկանության ծառայողների ուղեկցությամբ տեղափոխվել է հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք:
Խարդախության մեղադրանքով հետախուզվող է հայտնաբերվել
Մարտի 31-ին, ժամը 08.30-ին, ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ Երևանի Հ. Սահյան փողոցի տներից մեկից բերման է ենթարկվել 1987 թ. ծնված Դավիթ Գ.-ն, որը մարտի 30-ից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվում էր դիտավորյալ մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով
Ոստիկանության Բագրատաշենի բաժանմունքի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ՝ մարտի 30-ին, ժամը 22.30-ին, Բագրատաշենի տարածքից բերման է ենթարկվել 1954 թ. ծնված Արարատ Դ.-ն, որը 2004 թ. նոյեմբերի 13-ից ՌԴ Ստավրապոլի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր դիտավորյալ մարմնական վնասվածք պատճառելու մեղադրանքով:
Պետական սահմանն ապօրինի հատելու մեղադրանքով
Ապրիլի 1-ին, ժամը 06.05-ին, ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողները Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռի ժամանումից հետո բերման են ենթարկել 1962 թ. ծնված Հակոբ Ս.-ին, որը 2012 թ. նոյեմբերի 16-ից ոստիկանության Դիլիջանի բաժնի կողմից հետախուզվում էր ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329 հոդվածի (Պետական սահմանն ապօրինի հատելը) 1-ին մասի և 325 հոդվածի (Փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների պետհամարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը) 1-ին մասի մեղադրանքով:
Հիվանդասենյակում հետախուզվող է հայտնաբերվել
Ոստիկանության Վանաձորի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ՝ ապրիլի 1-ին, ժամը 14.05-ին, Վանաձորի բժշկական կենտրոնի հիվանդասենյակներից մեկում հայտնաբերվել է 1977 թ. ծնված Արմենակ Ս.-ն: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նա 2005 թ. մարտի 24-ից ՌԴ Վոլգոգրադի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում է գողության մեղադրանքով:

Один из разыскиваемых был обнаружен и доставлен армянскими правоохранителями в реанимационное отделение 04/03/2013   11:34  |  Лента новостей
Благодаря разъяснительным работам, предпринятым сотрудниками Главного управления уголовного розыска совместно с сотрудниками Управления города Еревана и Арабкирского отдела Полиции Республики Армения, из Грузии в пограничный КПП «Бавра» явился Мнацакан Е., 1954 г. р., который с 6-го октября 1998 года разыскивался Шенгавистким отделом полиции по обвинению в совершении преступления, предусмотренного п. 1 ч. 3 ст. 179 Уголовного кодекса РА (присвоение или растрата).Тяжелобольной Мнацакан Е. был доставлен в реанимационное отделение больницы в сопровождении сотрудников Полиции.
Обнаружен разыскиваемый по обвинению в мошенничестве.
31-го марта, в 08:30, благодаря предпринятым сотрудниками Арабкирского отдела Полиции мероприятиям, в одном из домов, расположенных на улице А. Сагяна, был задержан Давит Г., 1987 года рождения, который с 30-го марта разыскивался по обвинению в мошенничестве.
Разыскивался правоохранителями РФ по обвинению в умышленном нанесении телесного повреждения
Благодаря предпринятым сотрудниками Баграташенского отдела Полиции мероприятиям, 30-го марта, в 22:30, на территории Баграташена был задержан Арарат Д., 1954 г. р., который с 13-го ноября 2004 года разыскивался ставропольскими правоохранителями по обвинению в умышленном нанесении телесного повреждения.
В больничной палате был обнаружен разыскиваемый
Благодаря предпринятым сотрудниками Ванадзорского отдела Полиции мероприятиям, 1-го апреля, в 14:05, в одной из палат Ванадзорского медицинского центра был обнаружен Арменак С., 1977 г. р., который с 24-го марта 2005 года разыскивался правоохранителями Волгоградской области РФ по обвинению в краже.