‹‹Զվարթնոց»-ի ուղևորների մաքսային հսկողության բաժնի պետը կասկածվում է ադամանդների մաքսանենգության մեջ 04/02/2013 18:58 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն այսօր ձերբակալել է ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ ‹‹Զվարթնոց» մաքսատան ուղևորների մաքսային հսկողության բաժնի պետ Արսեն Փափազյանին։ Ինչպես ‹‹Փաստինֆո» գործակալությանը հայտնեցին ՀՔԾ-ից, բաժնի պետը կասկածվում է մաքսանենգության մեջ։ Նրա հետ միասին ձերբակալվել է նաեւ Երևան քաղաքի բնակիչ Աշոտ Գասպարյանը:
Քրեական գործը վերաբերում է մեծ քանակությամբ ադամանդի մաքսանենգությանը։ Մասնավորապես, ըստ նախաքննության տվյալների, Արաբական Միացյալ Էմիրություններում ձեռք բերված խոշոր չափերի` 2702.58 կարատ ադամանդները 2013թ. մարտի 1-ին նախնական համաձայնությամբ, Արսեն Փափազյանի պաշտոնեական դիրքի օգտագործմամբ, ՀՀ մաքսային սահմանով տեղափոխվել է Հայաստան՝ մաքսային հսկողությունից թաքցնելու և չհայտարարագրելու միջոցով:

Начальник отдела таможенного контроля пассажиров аэропорта “Звартноц” “засветился” на контрабанде бриллиантов 04/02/2013   20:26  |  Лента новостей
Специальная следственная служба сегодня арестовала начальника отдела таможенного контроля пассажиров аэропорта “Звартноц” КГД при Правительстве Армении Арсена Папазяна. Как сообщили информагентству “Фактинфо” в ССС, начальник отдела подозревается в контрабанде. Вместе с ним был задержан также житель Еревана Ашот Гаспарян.
Уголовное дело возбуждено по факту контрабанды крупной партии бриллиантов. В частности, согласно данным предварительного следствия, приобретенная в Объединенных Арабских Эмиратах крупная партия бриллиантов весом в 2702.58 каратов по предварительному сговору с использованием служебного положения Арсена Папазяна была перевезена 1 марта 2013г. через таможенную границу в Армению путем сокрытия от таможенного контроля и недекларирования.