Թիվ 17/05 ընտրական տեղամասի ընտրական փաստաթղթերի պարկը վաղը կբացվի 04/01/2013   18:39  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը վաղը կբացի Արարատի մարզի թիվ 17/05 ընտրական տեղամասի ընտրական փաստաթղթերի պարկը, որն առգրավել էր նախորդ շաբաթ: Ընտրական փաստաթղթերի պարկի զննության շրջանակներում կկատարվի քվեաթերթիկների վերահաշվարկ, կուսումնասիրվի ընտրողների մատյանը:
ՀՀ Նախագահի ընտրությունների օրը՝ փետրվարի 18-ին, 17/05 ընտրական տեղամասում լցոնումների ու լրագրողի, դիտորդի գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքերի կապակցությամբ դեռևս փետրվարի 22-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ և 153-րդ հոդվածների հատկանիշներով: Իսկ Սահմանադրական դատարանը մարտի 14-ին որոշեց անվավեր ճանաչել նշված ընտրատեղամասի քվեարկության արդյունքները:

ССС Армении завтра вскроет пакет с избирательными документами 04/01/2013   19:34  |  Актуальная тема
Специальная следственная служба завтра вскроет пакет с избирательными документами, который был изъят в прошлую субботу. В рамках осмотра пакета с избирательными документами будет проведен пересчет бюллетеней и изучен книга избирателей.
Напомним, что результаты голосования на участке N17/05 по решению Конституционного суда от 14 марта были признаны недействительными, а Специальная следственная служба в связи с зафиксированными на данном избирательном участке нарушениями еще 22 февраля возбудила уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ст. 149 и ст . 153 УК РА (“вбросы и воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналиста и наблюдателя”).