Առգրավվել է ընտրական փաստաթղթերի պարկը 03/29/2013   00:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ  քննչական ծառայությունը  առգրավել է  Արարատի մարզի թիվ 17/05 ընտրական տեղամասի ընտրական փաստաթղթերի պարկը,  առաջիկայում  կկատարվի դրա  հրապարակային զննություն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը  տեղեկացավ  ՀՔԾ-ից:
Հիշեցնենք, որ 17/05 քվեարկության արդյունքները ՀՀ Սահմանադրական դատարանի մարտի 14-ի որոշմամբ անվավեր է ճանաչվել, իսկ հատուկ քննչական ծառայությունը այս տեղամասում արձանագրված խախտումների կապակցությամբ դեռեւս փետրվարի 22-ին հարուցել է քրեական գործ` լցոնման եւ դիտորդի, լրագրողների մասնագիտական գործունեությանը խոչընդոտելու համար ՀՀ քրեական օրենսգրքի ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ եւ 153-րդ հոդվածների հատկանիշներով:
18:43 14/03/2013  |  ԼՐԱՀՈՍ17/05 ընտրատեղամասի արդյունքներն անվավեր ճանաչվեցին
15:28 19/12/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈստիկանության օպերլիազորները մեղադրվում են բռնություն գործադրելու մեջ
16:49 21/11/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԿենտրոնական բաժնի վերաբերյալ գործը՝ նախապատրաստական փուլում
11:14 10/10/2012  |  Քրեական խրոնիկոնՀարկադիր կատարողների գործն ուղարկվեց դատարան
18:19 08/10/2012  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՄարզպետի տեղակալը մեղադրվում է կաշառք ստանալու մեջ
18:11 03/10/2012  |  Քրեական խրոնիկոնԱզատ կամքի իրականացմանը բռնությամբ խոչընդոտելու քր. գործի նախաքննությունն ավարտվեց

Воскресенье 09 / 29 / 2024
ССС Армении изъяла пакет с избирательными документами с участка N17/05 03/29/2013   10:03  |  Актуальная тема
Специальная следственная служба изъяла пакет с избирательными документами с избирательного участка N17/05 и в ближайшее время проведет их публичный осмотр. Об этом корреспонденту “Фактинфо” сообщили в ССС.
Напомним, что результаты голосования на участке N17/05 по решению Конституционного суда от 14 марта были признаны недействительными, а Специальная следственная служба в связи с зафиксированными на данном избирательном участке нарушениями еще 22 февраля возбудила уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ст. 149 и ст . 153 УК РА (“вбросы и воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналиста и наблюдателя”).