«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Կալանավորվել է հեռուստամեկնաբանի եղբայրը» 03/29/2013 10:53 | Մամուլ
Թերթը գրում է, որ նախօրեին Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհգանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը բավարարել է ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ ՀԿԳ վարչության բաժնի պետի տեղակալ Պետիկ Հակոբյանի միջնորդությունը` Ռուբեն Մնացականյանին կալանավորելու վերաբերյալ` նշելով, որ նա «Հանրային հեռուստաընկերության» «Առաջին լրատվականի» մեկնաբան Նվեր Մնացականյանի եղբայրն է:
Թերթը գրում է նաև, որ նա ` Ռ.Մնացականյանը, 2011թ. հունվարի 1-ից մինչև 2010թ. դեկտեմբերի 30-ը զբաղեցրել է սոցիալական պետական ծառայության վճարումների Գյումրիի ստորաբաժանման պետի պաշտոնը:
Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով` պետությանը պատճառված շուրջ 85մլն. դրամի վնաս պատճառելու համար: Ռ.Մնացականյանն անցնում է Վ.Խաչիկյանի գործով և, ըստ թերթի, հանցավոր շղթայի մի օղակն է:

“Грапарак”: “Брат известного телеведущего Нвера Мнацаканяна заключен под стражу” 03/29/2013 11:29 | Пресса
Газета пишет, что накануне суд общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш удовлетворил ходатайство начальника отдела по расследованию особо важных дел Главного следственного управления Полиции РА Петика Акопяна о заключении под стражу Рубена Мнацаканяна – брата комментатора телепрограммы «Араджин лратвакан» (Первый информационный) Общественной телекомпании Армении Нвера Мнацаканяна.
Газета пишет, что Р. Мнацаканян с первого января 2001г. до 30 декабря 2010г. занимал пост начальника гюмрийского подразделения отдела выплат Государственной социальной службы.
Ему инкриминируется деяние, предусмотренное ч. 2 статьи 308 УК Армении, Ущерб, нанесенный им государству, составил 85 млрд драмов. Рубен Мнацаканян проходит по делу Вазгена Хачикяна и, согласно газете, является одним из звеньев преступной цепи.