Դիտորդական առաքելություն իրականացնող ՀԿ-ները չեն շտապում 03/28/2013 16:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում այսօր հավատարմագրվել են «Իրավակիրթ հասարակություն» տեղական հասարակական կազմակերպության 50 դիտորդներ: Ավելի վաղ հավատարմագրվել էին «Ընտրական համակարգեր կենտրոն» ՀԿ-ի 60 դիտորդներ:
Ինչպես «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեց ԿԸՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպություններից այս պահին որևէ այլ հայտ հանձնաժողովը չի ստացել:
Նշենք, որ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն` Երևանի ավագանու ընտրություններին դիտորդների հավատարմագրումը մեկնարկել է փետրվարի 21-ից:
Հավատարմագրման, ինչպես նաև հավատարմագրված դիտորդների ցանկում փոփոխություններ կատարելու վերջնաժամկետը ապրիլի 25-ն է:

Наблюдатели общественных организаций не торопятся аккредитоваться на выборах в Совет старейшин Еревана 03/28/2013   17:19  |  Лента новостей
С целью осуществления наблюдательской миссии на выборах в Совет старейшин Еревана, назначенных на 5 мая сего года, Центральная избирательная комиссия сегодня аккредитовала 50 наблюдателей от местной общественной организации “Правограмотное общество”. Ранее были зарегистрированы 60 наблюдателей от “Центра избирательных систем”.
Как сообщила корреспонденту «Pastinfo.am» пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян, по состоянию на данный момент других заявок от организаций, осуществляющих наблюдательскую миссию, не поступало.
Отметим, что, согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов в Совет старейшин Еревана, аккредитация наблюдателей стартовала с 21 февраля.
Срок, предусмотренный для внесения изменений в перечень аккредитованных или подлежащих аккредитации наблюдателей, истекает 25 апреля.