Մեղադրվում են վառելիքի լիցքավորման կեղծ կտրոններ պատրաստելու և իրացնելու մեջ 03/28/2013   12:33  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին է մակագրվել վառելիքի լիցքավորման կեղծ կտրոններ պատրաստելու իրացնելու գործը:
Այսպես, ըստ մեղադրանքի, Հենրիխ Մելքոնյանը խարդախությամբ խոշոր չափի գումարներ հափշտակելու դիտավորությամբ նախնական համաձայնության գալով Վաչե Սարգսյանի և Սերգեյ Սեդոյանի հետ, գործելով միասնական հանցավոր դիտավորությամբ 2012թ. սեպտեմբեր ամսին «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության կենտրոնական գրասենյակից գնել են մեկ հատ վառելիքի լիցքավորման 20 լիտր չափաքանակով կտրոն, որից գունավոր տպիչ սարքի միջոցով 2012թ. սեպտեմբեր ամսին պատրաստել են «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող վառելիքի լիցքավորման 20 լիտր չափաքանակով կեղծ կտրոններ և չարաշահելով Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցում գործող «Ռանօյլ» բենզալցակայանի աշխատակից Արման Ավդալյանի, ինչպես նաև Երևանի Անդրանիկի 93 հասցեում գործող «Ֆլեշ» բենզալցակայանի աշխատակից էդուարդ Հովսեփի Սիմոնյանի վստահությունը՝ 2012թ. սեպտեմբերի սկզբներին յուրաքանչյուրը 9000 ՀՀ դրամով իրացրել են չորս հատ «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերությանը պատկանող վառելիքի լիցքավորման 20 լիտր չափաքանակով կեղծ կտրոններ՝ Ա. Ավդալյանի և է. Սիմոնյանին պատճառելով ընդհանուր զգալի չափի գույքային վնաս։
Հենրիխ Մելքոնյանին, Վաչե Սարգսյանին և Սերգեյ Սեդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178 –րդ հոդվածի 2-րդ մասի առաջին կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ խարդախություն: Առաջին երկուսի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը, իսկ դեռևս անչափահաս, 20.07.1995թ. ծնված Սերգեյ Սեդոյանի նկատմամբ՝ հսկողության հանձնելը:

В Ереване поймали “бензиновых” мошенников. Дело “пахнет” судом 03/28/2013   15:43  |  Криминальная хроника
Суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна рассмотрит дело об изготовлении и сбыте фальшивых заправочных талонов.
Таким образом, согласно обвинению, Генрих Мелконян, вступив в предварительный сговор с Ваче Саргсяном и Сергеем Седояном с целью хищения в особо крупном размере, в сентябре 2012г. приобрел в Центральном офисе ООО “Флеш” 20-литрвый бензиновый талон, по образу и подобию которого при помощи цветного принтера изготовил поддельные 20-литровые талоны на бензин и, злоупотребив доверием работника расположенной на улице Прошяна бензозаправочной станции “РанОйл” Армана Авдаляна, а также работника расположенной по адресу Андраника 93 бензозаправки “Флеш” Эдуарда Симоняна в начале сентября 2012г. реализовал фальшивые 20-литровые талоны  - каждый стоимостью 9000 драмов, причинив А. Авдаляну и Э. Симоняну имущественный ущерб в виде реального материального вреда.
Генриху Мелконяну, Ваче Саргсяну и Сергею Седояну предъявлено обвинение в совершении деяния, предусмотренного п. 1 ч.2 ст. 178 УК РА – “мошенничество, совершенное группой лиц по предварительному сговору”. В отношении первых двух избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде, а несовершеннолетний Сергей Седоян 1995 года рождения находится под надзором правоохранительных органов.