Մանկատան երեխաներին տեղափոխող ավտոբուսը Ռուսաստանում վթարի է ենթարկվել և բռնկվել 03/28/2013 19:00 | Միջազգային լրահոս
ՌԴ Վոլոգդայի մարզում իրար են բախվել մանկատան երեխաներին փոխադրող ավտոբուսը, բեռնատարը և մի մարդատար ավտոմեքենա: Վթարի հետևանքով զոհվել է 6 չափահաս մարդ: 21 երեխա վիրավորվել է: Երեխաներից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում է:
Նախնական տվյալներով, վթարի մեղավորը բեռնատարի վարորդն է, ով դուրս է եկել ճանապարհի հանդիպակած ուղղություն եւ բախվել ավտոբուսին: Բախումից հետո ավտոբուսը բռնկվել է:
Ողբերգությունը տեղի է ունեցել Վոլոգդա-Նովայա Լադոգա մայրուղու 110-րդ կիլոմետրին, Վոխտա գյուղի մոտ, Չերեպովեց քաղաքից 24 կմ հեռավորության վրա: Ավտոբուսը վերադառնում էր էքսկուրսիայից:
Մարզի իշխանությունների տվյալներով ավտոբուսում եղել են 31 հոգի, որոնցից 25-ը՝ Սանկտ-Պետերբուրգի մանկատան սան: Մանկատանն ասում են, որ ավտոբուսում եղել է 26 երեխա և հաստատում են, որ նրանց հետ եղել է 6 չափահաս:

В Вологодской области многотонная фура врезалась в автобус с детдомовцами. Шесть человек погибли 03/28/2013 20:12 | Международные новости
В Вологодской области столкнулись автобус, перевозивший воспитанников петербургского детдома, грузовик и легковушка. Погибли шестеро взрослых, 21 ребенок ранен.Один из детей в реанимации.
“По предварительным данным, виновник аварии - водитель грузовика Scania, который выехал на полосу встречного движения, где столкнулся с автобусом. После столкновения автобус загорелся”, - передает Би-би-си.
Трагедия произошла на 110-м километре трассы Вологда-Новая Ладога у деревни Вохта, в 24 километрах от Череповца. Автобус возвращался с экскурсии.
По данным правительства области, в нем ехали 25 воспитанников детского дома №8 Санкт-Петербурга и шестеро взрослых. В детском доме говорят, что детей в автобусе было 26, и подтверждают, что с ними были шестеро взрослых.