Սուտ մատնություն` բռնաբարելու մասին 03/27/2013   13:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Լոռու մարզի բնակիչ, 1993թ. ծնված Նարինեին (անունը փոխված է) մեղադրանք է առաջադրվել այն բանի համար, որ նա 2012թ. դեկտեմբերի 23-ին, ժամը 22։30-ի սահմաններում իր կամքով սեռական հարաբերության մեջ է մտել նշված մարզի Կրուգլայա-Շիշկա գյուղի բնակիչ Արամայիս Ավագյանի հետ, սակայն մտավախություն ունենալով, որ նշված հարաբերության մասին կարող են տեղեկանալ համագյուղացիները, կատարել է սուտ մատնություն:
Նախաքննությամբ մասնավորապես պարզվել է, որ աղջիկը հետագա ասեկոսեներից խուսափելու համար, գիտակցելով, որ իր կողմից տրամադրվող տեղեկատվությունը կեղծ է, 2012թ. դեկտեմբերի 24-ին ոստիկանության Տաշիրի բաժնում հաղորդում է տվել Ա. Ավագյանի կողմից դանակի գործադրման սպառնալիքով և իր կամքին հակառակ սեռական հարաբերություն ունենալու` իրեն բռնաբարելու վերաբերյալ, այսպիսով կատարելով սուտ մատնություն, որը զուգորդվել է անձին ծանր հանցագործության մեջ մեղադրելով։

Жительницу Лорийской области будут судить за ложный донос об изнасиловании 03/27/2013   15:45  |  Криминальная хроника
Жительница Лорийской области Нарине 1993 года рождения(имя изменено) обвиняется в том, что 23 декабря 2012г. в районе 22.30 по обоюдному согласию вступила в половую связь с жителем села “Круглая-Шишка” той же области Арамаисом Авагяном, однако испугавшись стать притчей во языцех односельчан, пошла на ложный донос.
В ходе предварительного следствия, в частности, выяснилось, что девушка во избежание дальнейших кривотолков, осознавая, что озвучиваемая ею информация не соответствует действительности, 24 декабря 2012г. заявила в отделение Полиции Ташира на Авагяна, обвинив его в совершении тяжкого преступления, как то: изнасилование под угрозой применения ножа, тем самым совершив ложный донос.