ՀՀ գլխավոր դատախազը շարունակում է կադրային փոփոխությունները 03/27/2013 12:37 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ գլխավոր դատախազի 2013 թվականի մարտի 27-ի հրամաններով դատախազության համակարգում կատարվել են մի քանի նոր նշանակումներ։
Այսպես՝ Արմավիրի մարզի դատախազ է նշանակվել Սամվել Սինանյանը՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնից։
Վերջինիս փոխարեն նշված վարչական շրջանի դատախազ է նշանակվել Հովսեփ Սարգսյանը՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության ՀՀ ազգային անվտանգության մարմիններում քննվող և կիբերհանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից։ Իսկ վարչության պետի տեղակալ է նշանակվել Արտակ Հարությունյանը՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալի պաշտոնից։
Ինչպես տեղեկացնում են դատախազությունից, ՀՀ գլխավոր դատախազի մեկ այլ հրամանով Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների դատախազ է նշանակվել Հարություն Սարգսյանը՝ ազատվելով ՀՀ գլխավոր դատախազության սեփականության և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից։ Իսկ նշված վարչական շրջանների նախկին դատախազ, Վարդան Բարսեղյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազի տեղակալ։

В Генпрокуратуре Армении продолжаются кадровые перестановки 03/27/2013   14:20  |  Актуальная тема
По указу генпрокурора Армении от 27 марта 2013г. в системе Прокуратуры Армении произведен ряд новых назначений.
Таким образом, прокурором Армавирской области назначен Самвел Минасян, который был освобожден с должности прокурора административного района Малатия–Себастия г. Еревана.
На его место назначен Овсеп Саргсян, занимавший ранее должность заместителя начальника Управления по делам, расследуемым в органах национальной безопасности РА и киберпреступлений Генпрокуратуры РА. Его, в свою очередь на посту сменил Артак Арутюнян, освободившись с должности прокурора г. Еревана.
Как сообщают в Прокуратуре, по другому указу генпрокурора Армении прокурором административных районов Ачапняк и Давидашен назначен Арутюн Саргсян, ранее занимавший должность старшего прокурора Управления по делам преступлений против имущества и экономической деятельности Генпрокуратуры РА. А бывший прокурор вышеупомянутых округов Вардан Барсегян назначен на пост заместителя прокурора г. Еревана.