Ընտրացուցակները՝ ներբեռնելու հնարավորությամբ 03/26/2013   12:00  |  Ընտրական իրավունք
Ընտրողների ցուցակում հայտնաբերված անճշտությունները վերացնելու համար, ոստիկանության տարածած տեղեկատվության համաձայն կարող են դիմումներ ներկայացվել մինչև 2013 թ. ապրիլի 30-ը՝ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչություն կամ Ձեր հաշվառման վայրի անձնագրային ծառայություն: Անձնագրային ծառայությունը դիմումը ստանալուց հետո` 5 օրվա ընթացքում, սակայն քվեարկության օրվանից ոչ ուշ, քան 4 օր առաջ, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված բավարար հիմքերի առկայության դեպքում ընտրողների ցուցակում կատարելու է անհրաժեշտ փոփոխություններ կամ ուղղումներ` այդ մասին գրավոր տեղեկացնելով Ձեզ:
elections.am համացանցային կայքում հրապարակված ընտրողների ցուցակը տեղադրվել է որոնման, իսկ police.am կայքում` ներբեռնելու հնարավորությամբ:
Ընտրացուցակների ճշգրտման, ինչպես նաև անճշտությունների վերաբերյալ հաղորդումներ ընդունելու նպատակով 2013 թվականի մարտի 26-ից ՀՀ ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչությունում գործում է «Թեժ գիծ» ծառայություն` 010-53-32-73 հեռախոսահամարով:

Полиция РА опубликовала на своем сайте списки избирателей к предстоящим выборам в Совет старейшин Еревана 03/26/2013 13:25 | Избирательное право
При обнаружении неточностей в избирательных списках, с целью их устранения до 30-го апреля 2013 года можете обратиться с заявлением в Паспортно -визовое управление Полиции Республики Армения или же в паспортную службу по месту Вашей регистрации.
После получения заявления, в течение 5 дней, но не ранее чем за 4 дня до голосования, Паспортная служба, при наличии достаточных основ, предусмотренных Избирательным кодексом РА, внесет необходимые изменения или поправки, письменно проинформировав Вас об этом.
Размещенный на сайте www.elections.am список избирателей предназначен для поиска, а веб-сайт www.police.am предоставляет возможность скачивания.
С целью уточнения избирательных списков на выборах в Совет старейшин Еревана, приема сообщений о неточностях в избирательных списках с 26-го марта 2013 г. в Паспортном и визовом управлении полиции Республики Армения будет действовать служба «Горячей линии» по телефону: 010-53-32-73.