Գոմեշի մսի գործով քննության շրջանակներն ընդլայնվում են 03/25/2013   14:52  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Զինված ուժերին գոմեշի մսի մատակարարման փաստի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ՀԿԳ քննչական բաժնում հարուցված քրեական գործով կատարված նախաքննության ընթացքում ՀՀ քր. օր-ի 376-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով (ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունքը, որն առաջացրել է ծանր հետևանքներ), այսօր ձերբակալվել է N զորամիավորման պարենային ծառայության պետը (կոչումով փոխգնդապետ):
Մինչ այդ, 29.08.2012թ ձերբակալվել, այնուհետև, ՀՀ քր.օր-ի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի (առանձնապես խոշոր չափերի խարդախություն) մեղադրանքով կալանավորվել է «Ա.Օհանջանյան» ՍՊԸ տնօրենը:
Դեռևս 21.02.2013թ և 22.02.2013թ ձերբակալվել, անուհետև կալանավորվել են, համապատասխանաբար, N զորամասի հրամանատարը (կոչումով փոխգնդապետ) և նրա նյութատեխնիկական գծով տեղակալը (կոչումով մայոր): Միաժամանակ, նույն քրեական գործով, որպես խափանման միջոց ստորագրություն չհեռանալու մասին է ընտրվել և մեղադրանք է առաջադրվել նաև նույն զորամասի պահեստարանի պետին:
ՀՀ զինվորական դատախազությունը վստահեցնում է, որ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության և այլ համապատասխան ստորաբաժանումների հետ համատեղ, ինչպես նաև հասարակության աջակցությամբ, շարունակելու են հանցագործությունների կանխարգելման, բացահայտման և հանցագործություն կատարած յուրաքանչյուր անձի համարժեք քրեական պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ իրականացվող գործընթացը:

Список фигурантов, замешанных в “деле о буйволином мясе”, пополняется 03/25/2013   16:43  |  Актуальная тема
В ходе предварительного расследования уголовного дела, возбужденного Следственной службой по особо важным дела Минобороны РА по факту поставок в ВС Армении буйволиного мяса, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч.2 ст. 376 УК РА( халатное отношение к службе, повлекшее тяжкие последствия), сегодня был арестован начальник продовольственного склада N-ской воинской части(подполковник по званию).
До этого 29.08.2012г. был арестован, а затем заключен под стражу по обвинению в совершении деяния, предусмотренного ч.2ст. 178 УК РА (мошенничество в особо крупном размере), директор ООО “А. Оганджанян”.
Еще 21.02.20163 были арестованы, а впоследствии заключены под стражу соответственно командир N -ской воинской части(подполковник по званию) и его заместитель по линии материально-технического обеспечения(майор по званию). В то же время, в рамках того же уголовного дела, обвинение было предъявлено начальнику склада той же воинской части, в отношении которого была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Уверяем, что совместно с Военной прокуратурой РА, следственной службой МО РА и другими соответствующими подразделениями, а также при общественной поддержке, будут предприняты и в дальнейшем меры, направленные на выявление и привлечение к ответственности лиц, совершивших преступление.