Հակակարկտային հրթիռներ` ուսումնարանի տարածքում 03/24/2013   21:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էր «Pastinfo.am»-ը, այսօր` ժամը 13.47-ին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը  տեղեկատվություն է ստացվել, որ Երևանի Վարդաշենի 9-րդ փողոցում գտնվող արհեստագործական ուսումնարանի մոտակայքում հայտնաբերվել է զինամթերք:
Դեպքի վայր են մեկնել ՃԿԿ ԱԻ արձագանքման խումբը, մեկ մարտական հաշվարկ և ՀՆՓԱԻ կենտրոնի փրկարար ջոկատը: Նախարարության փոխանցմամբ, հայտնաբերվել են 12 արկղ (48 հատ) «Ալազան 2Մ-1ՍՏ» տիպի հակակարկտային հրթիռներ:
Դեպքի վայրում են գտնվել ՀՀ ԱԻՆ «ՄԵՎԱՆԾ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենը, ԵՓՎ Էրեբունու բաժնի պետը: Դեպքի մասին տեղեկացվել են ՀՀ ՊՆ ԳՇ, ԱԱԾ և ոստիկանության օպերատիվ հերթապահները:

В Ереване возле ПТУ найдены 12 ящиков с боеприпасами 03/25/2013   10:29  |  Лента новостей
Как уже ранее сообщал портал «Pastinfo.am», вчера в 13.47 в МЧС поступила информация о том, что близ профтехучилища, расположенного по адресу г. Ереван ул. Вардашена 9, обнаружены боеприпасы.
На место происшествия выехали группа реагирования кризисного центра МЧС, один боевой расчет и спасательный отряд. По сообщениям ведомства, обнаружено 12 ящиков(48 штук) с противоградовыми ракетами “Алазан 2М-1СТ”.
На месте инцидента находились директор ГНКО “Меванц” МЧС РА, начальник отдела ЕСУ “Эребуни”.О случившемся были проинформированы оперативные дежурные Генерального штаба Минобороны РА, Специальной следственной службы и Полиции.