Հայաստան է ժամանել ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը 03/21/2013   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. մարտի 20-ին աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի օգնական, գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նույն օրը Պաշտպանության նախարարությունում տեղի են ունեցել գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի հանդիպումները ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառի համագործակցության օրակարգի խնդիրներ և ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայանի գործունեությանն ու տեղաբաշխմանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Այցի շրջանակներում ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

В Армению прибыла делегация Минобороны России 03/21/2013   12:17  |  Лента новостей
20 марта 2013г. с рабочим визитом в Республику Армения прибыла делегация, возглавляемая помощником министра обороны Российской Федерации, генерал-полковником Валерием Евневичем.
В управлении информации и по связям с общественность Минобороны РА сообщают, что в тот же день в МО состоялась встреча генерал-полковника Валерия Евневича с начальником генштаба ВС Армении, генерал-полковником Юрием Хачатуровым и первым заместителем министра обороны РА Давидом Тонояном.
В ходе армяно-российских двусторонних переговоров обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества в военной сфере, а также деятельности и распределения дислоцированной на территории Армении российской 102-й базы.
В рамках визита делегация Минобороны РА посетит дислоцированную на территории Армении российскую 102 базу.