Յուրացվել է շուրջ 75 մլն դրամի ապահովագրավճար 03/19/2013   19:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանների դատարանը՝ դատավոր Դավիթ  Հարությունյանի նախագահությամբ, այսօր «Ռոսգոսստրախ –Արմենիա» ԱՓԲԸ -ում Նոր Նորք վարչական շրջանների վաճառքի կետի ղեկավար  Դավիթ Մակարտիչյանին դատապարտել է  5  տարվա  ազատազրկման:
Նա հանցավոր է ճանաչվել շուրջ 75 մլն դրամի ապահովագրավճարները յուրացնելու համար։ Ըստ մեղադրանքի, Դ.Մակարտիչյանը, մասնավորապես  2010թ. սեպտեմբերի 22-ից մինչև 2012թ. փետրվարի 22-ն ընկած ժամանակահատվածում հաճախորդների կողմից վճարված ապահովագրավճարները չի մուտքագրել ընկերության հաշվարկային հաշվին։ եւ յուրացրել է:  Ընկերությանը պատճառված վնասը գնահատվել է   74.962.273 ՀՀ դրամի գույքային վնաս:

Глава Нор-Норкского офиса продаж компании Росгосстрах-Армения сядет на 5 лет за присвоение 75 млн драмов 03/19/2013   19:46  |  Лента новостей
Суд административных районов Аван и Нор-Норк под председательством судьи Давида Арутюняна сегодня приговорил руководителя офиса продаж административного округа Нор -Норк страховой компании Росгосстрах-Армения Давида Макартичяна к 5 годам лишения свободы.
Он признан виновным в присвоении суммы страховых взносов в размере 75 млн драмов. Согласно обвинению, Д. Макартичян, в частности, в период с сентября 2010г. до 22 февраля 2012г. не внес выплаченную клиентами сумму страховых взносов на расчетный счет компании и присвоил их себе. Сумма ущерба, причиненного компании составила 74.962.273 драмов.