ՊՆ. Քննարկվել է ԶՈւ-ի բարոյահոգեբանական վիճակը 03/18/2013   17:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմի և բարձրագույն սպայակազմի ամենամյա օպերատիվ հավաք:
Հավաքի ընթացքում դասախոսություններով հանդես են եկել ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը, Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Դասախոսությունները վերաբերում էին տարածաշրջանային անվտանգության, Հայաստանի տնտեսության զարգացման, տնտեսական դոկտրինին, ներքին և արտաքին քաղաքականության ոլորտներին:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, hավաքի ընթացքում քննարկվել են նաև Արցախյան հիմնախնդրին, ռազմավարական զարգացման խնդիրներին, արտաքին քաղաքականության, զինված ուժերի բարոյահոգեբանական վիճակի, մարտական պատրաստության և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին առնչվող հարցեր:

В Минобороны Армении состоялось ежегодное оперативное собрание 03/18/2013   18:05  |  Лента новостей
18 марта в административном комплексе Минобороны РА состоялось ежегодное оперативное собрание руководящего и высшего офицерского составов ВС Армении.
В ходе собрания с лекциями выступили премьер-министр Тигран Саргсян, министр обороны Сейран Оганян, секретарь Совета национальной безопасности Артур Багдасарян, министр иностранных дел Эдвард Налбандян, начальник главного штаба ВС, генерал-полковник Юрий Хачатуров, первый заместитель министра обороны Давид Тоноян.
Лекции были посвящены вопросам региональной безопасности, развития экономики Армении, экономической доктрины, а также внутренней и внешней политики.
Как сообщают в управлении информации и по связям с общественностью Минобороны РА, обсуждались также арцахское урегулирование, вопросы стратегического развития, внешняя политика, морально-психологическая атмосфера в ВС, боевая готовность и социально-бытовые условия проживания военнослужащих.